Hoşgeldiniz Uno Club, Türk Uno, Fiat Uno severlerin fan kulübü, Fiat Uno Forum

Uno Club, Türk Uno, Fiat Uno severlerin fan kulübü, Fiat Uno Forum

Gönderen Konu: benzinde anormallikler..acil yardım  (Okunma sayısı 1847 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

27 Aralık, 2017, 06:44:18 ÖS
Yanıtla #10

Çevrimdışı Bybrkymn

• Yeni Katılımcı
  • *
  • REP: 0
    • Profili Görüntüle
  • Aracınızın Modeli: 60s
merhaba.arkadaşlar yaklaşık 9 aydır unom var,1.4 sxie.Gazda hiçbir sorun yok,ancak benzinde ilk çalıştırmalarda gaz yemiyor.aracı hareket bile ettiremiyorum.ve egsozdan aşırı benzin kokusu ve siyah duman geliyor.biraz ısınınca gaz yemeye başlıyor ama duman devam ediyor.rölantide bi aşağı bi yukarı dalgalanıyor.ustaların hepsi farklı şeyler söyledi.çözüme ulaşmak için sırasıyla neler yapmam lazım....
not:hava girişlerınde bant yok.hava filtresi yeni ateşleme sistemi yeni .
benzin pompasindan olabilir ilk seferde almamasi eskime durumu filan vardir belki siyah duman ve kokuda kalinti benxin barsa pis ondan iyi performans vermez depoyu temizlettirip katki var temizlik icin ondan olabilir cunku benim aracta tupe nazaran benzinde kafa kaldiriyo
02 Ocak, 2018, 04:30:49 ÖS
Yanıtla #11

Çevrimdışı tatar06

• Katılımcı
  • **
  • REP: 1
    • Profili Görüntüle
  • Aracınızın Modeli: 1.4 ie 70s
  • Mesleğiniz: memur
Ben bu araçı 5 yıl kullandım hep aynı hataları verir çözümü basittir forumu okuyun ustalar size yardım edemez sadece bu araba dandik deyip yollarlar onuyla dükkana gelen adama parasız adam muamelesi yapar bastan savarlar söyleyip ........1-ilk olarak arabanın sag ön kapısını acıp beyin söketini sök 5 dk bekle beyin resetlensin belki düzelir bende faydası oluyordu.2-Araca daha çok lpg ile biniyosanız motor kaputunu acın sol üst tarafta lamda sönsör fişleri var biri tekli birisi tek kablolu onun tek kaplo olan sökün ki araç fakir karışım algılayıp hataya düşüyor ve benzine alınça araç enjektörü çok fazla benzin yollar araba bogulur.Bu aşamada ne kadar benzinle binsen bile araç hep tekler.3-Araçın benzin pompası zayıflamış olabilir.
02 Ocak, 2018, 04:38:54 ÖS
Yanıtla #12

Çevrimdışı tatar06

• Katılımcı
  • **
    • Profili Görüntüle

elimda resim yoktu ama aynı kablo pempe kabloyu bagladığım tekli fiş sökük olmalı
« Son Düzenleme: 02 Ocak, 2018, 04:40:31 ÖS Gönderen: tatar06 »
02 Ocak, 2018, 04:42:39 ÖS
Yanıtla #13

Çevrimdışı tatar06

• Katılımcı
  • **
    • Profili Görüntüle

Bu sigortalar ve roleler saglam olmalı roleleri yer değiştirebilirsiniz.
02 Ocak, 2018, 11:32:21 ÖS
Yanıtla #14

Çevrimdışı İhsan

• Katılımcı
  • **
    • Profili Görüntüle
Lamda sensörü nerede yeri

Ve bunun temizlenmesi işe yararmı
Etiketler:

Facebook Comments