Hoşgeldiniz Uno Club, Türk Uno, Fiat Uno severlerin fan kulübü, Fiat Uno Forum

Uno Club, Türk Uno, Fiat Uno severlerin fan kulübü, Fiat Uno Forum

* unocan.com için Android uygulaması

unocan.com ANDROID uygulamızı indirebilirsiniz. İndirmek için TIKLAYINIZ.....

Gönderen Konu: çok yakıyor çözemedim.  (Okunma sayısı 2830 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

01 Haziran, 2017, 11:58:27 ÖS

Çevrimdışı tatar06

• Katılımcı
  • **
  • REP: 1
    • Profili Görüntüle
  • Aracınızın Modeli: 1.4 ie 70s
  • Mesleğiniz: memur
bende uno ile 5 yılımı kutluyorum bu ay 1 yıldır lpg sorunu ile ugraşiyorum.Araç 26lt tank ile yaklaşık şehir içi 250-270 bandında gidiyordu ankara da yogun olmayan bi trafik saatlerinde kullandım hep.uzun yolda ise çok kez ölçtüm 1 lt lpg ile 13 km gidiyordu.Birden tek depoda 160 km lpg bitti kıllandım.lpg ciye gittim beyin bozuk dedi neyse verdim 120tl atiker taktırdım hazır lpg tankıda eskimiş yenisini 26lt ğene 200 tl taktırdım,ama gene aynı tek depo ki artık depo 28 lt gaz almaya başladı.araba 180 km gitmeye başladı.Neyse usta kışın normal falan deyip başından sevdı.Başka yere gittim oda bana bu musluk ve filtre tıkalı dedi onlarda degişti gene 100 tl bayıldım sonra bu beyin bozuk dedi, ayar tutmuyor bu dedi.Neyse 3 lpg daha gittim ostimde onlarda bu beyin bozuk diyince ilk lpg ciye gittim.Kavga dövüş üzerine 150 tl daha verip lavato beyin taktırdım.şimdi 28 lt gaz ile 210km anca gidiyor.kafayı yememek elde degil 550 tl para harcadım elde var 0.Şimdi tek olasılık sibop ayarı( yaptıralı 4 yıl 45000km olmuş) ile uc eksoz patlamış bunlar kaldı.Var mı akıl verecek olan..

02 Haziran, 2017, 12:00:17 ÖÖ
Yanıtla #1

Çevrimdışı tatar06

• Katılımcı
  • **
    • Profili Görüntüle
Ustaların hiç biri bant varmı yok mu bakmıyor bile hava kutusunda 0 hata var ve yarım bantlı aldığımdan beri bant var eskir acıp degiştiririm devam ederim hep....
02 Haziran, 2017, 12:40:55 ÖS
Yanıtla #2

Çevrimdışı Dertli unocu

• Katılımcı
  • **
  • REP: 2
    • Profili Görüntüle
  • Aracınızın Modeli: 70sxie
Bu unoda en düşük 100km 9-10 lt gibi yakaladm cok bantlanirsa hava emişinde zorlandigi icin gazi fazla emiyo fazla yakiyo ben yeni söktüm banti deniyorum suan nekadar yakicak diye 33tl gaz aldim 105 km oldu bi 20 30km arasi daha gider gibi ama net ölcemedim henüz banti söktükten sonra gaz ayari gerekir tekrar ben kendim biraz kurcaladm şuan çekiş gayet iyi inşallah yakıtta üzmez beni
02 Haziran, 2017, 06:57:29 ÖS
Yanıtla #3

Çevrimdışı gkhan

• Tam bir Katılımcı ve UNOcu
  • REP: 16
  • We have UNO, they don't...
    • Profili Görüntüle
  • Aracınızın Modeli: 70 SX
  • Mesleğiniz: Öğretmen
Abi şu bant dediğiniz sey nerede tam olarak bildiğimiz bant mı bu. Hiç görmedim bi fotoğraf var mı ?
02 Haziran, 2017, 10:56:31 ÖS
Yanıtla #4

Çevrimdışı Mert6okk

• Yeni Katılımcı
  • *
    • Profili Görüntüle
  • Aracınızın Modeli: Sxie
  • Mesleğiniz: Gayrimenkul danışmanı, c sınıfı iş güvenliği uzmanı
bende uno ile 5 yılımı kutluyorum bu ay 1 yıldır lpg sorunu ile ugraşiyorum.Araç 26lt tank ile yaklaşık şehir içi 250-270 bandında gidiyordu ankara da yogun olmayan bi trafik saatlerinde kullandım hep.uzun yolda ise çok kez ölçtüm 1 lt lpg ile 13 km gidiyordu.Birden tek depoda 160 km lpg bitti kıllandım.lpg ciye gittim beyin bozuk dedi neyse verdim 120tl atiker taktırdım hazır lpg tankıda eskimiş yenisini 26lt ğene 200 tl taktırdım,ama gene aynı tek depo ki artık depo 28 lt gaz almaya başladı.araba 180 km gitmeye başladı.Neyse usta kışın normal falan deyip başından sevdı.Başka yere gittim oda bana bu musluk ve filtre tıkalı dedi onlarda degişti gene 100 tl bayıldım sonra bu beyin bozuk dedi, ayar tutmuyor bu dedi.Neyse 3 lpg daha gittim ostimde onlarda bu beyin bozuk diyince ilk lpg ciye gittim.Kavga dövüş üzerine 150 tl daha verip lavato beyin taktırdım.şimdi 28 lt gaz ile 210km anca gidiyor.kafayı yememek elde degil 550 tl para harcadım elde var 0.Şimdi tek olasılık sibop ayarı( yaptıralı 4 yıl 45000km olmuş) ile uc eksoz patlamış bunlar kaldı.Var mı akıl verecek olan..
Kardeşim avans ayarı yapılan vana var ona baktır benim o parça bozukmuş ondan sonra çözüldü
02 Haziran, 2017, 10:57:40 ÖS
Yanıtla #5

Çevrimdışı Mert6okk

• Yeni Katılımcı
  • *
    • Profili Görüntüle
Abi şu bant dediğiniz sey nerede tam olarak bildiğimiz bant mı bu. Hiç görmedim bi fotoğraf var mı ?
Gökhanım bandı hava filtresinin çıkışına yaparlar göremediysen muhtemelen yoktur
03 Haziran, 2017, 12:49:08 ÖÖ
Yanıtla #6

Çevrimdışı gkhan

• Tam bir Katılımcı ve UNOcu
  • REP: 16
  • We have UNO, they don't...
    • Profili Görüntüle
  • Aracınızın Modeli: 70 SX
  • Mesleğiniz: Öğretmen
O hâlde benim araçta yok usta  her araçta olmuyor demek ki :)
03 Haziran, 2017, 09:43:20 ÖÖ
Yanıtla #7

Çevrimdışı Mert6okk

• Yeni Katılımcı
  • *
    • Profili Görüntüle
daha önce yapmadılarsa yoktur zaten gökhan :D
03 Haziran, 2017, 09:45:47 ÖS
Yanıtla #8

Çevrimdışı volkiyz

• Yeni Katılımcı
  • *
  • REP: 0
    • Profili Görüntüle
  • Aracınızın Modeli: FİAT UNO 70 uno sxie
Gökhanım bandı hava filtresinin çıkışına yaparlar göremediysen muhtemelen yoktur
mert kardeşim o vananın resimini atabilirmisin
« Son Düzenleme: 03 Haziran, 2017, 09:47:34 ÖS Gönderen: volkiyz »
13 Haziran, 2017, 04:56:33 ÖS
Yanıtla #9

Çevrimdışı tatar06

• Katılımcı
  • **
    • Profili Görüntüle
Aracın sorununu çözdüm , hep erinirdim arabayı aksamdan bırak sabah zar zor sanayiye git ama canıma tak etti artık.arabaya sabah soguk motora sibop ayarı yapıldı tüm siboplar sıkışmış usta ayarladı sag olsun emme 40 eksozları 45 yaptı araba acaip rahatladı.ve akabinde hemen köye gittim depoyu fulledim 26lt ve 280km yol yapmışim aynı yerden dönüşte tekrar gaz aldım ve 51tl gaz aldı ve gaz 2,29 dan ve budu 0,185 kr falan geliyor iyi gibi şehir içi daha deneyemedim.
Etiketler: