Uno Club, Türk Uno, Fiat Uno severlerin fan kulübü, Fiat Uno Forum

Ziyaretçi

Gönderen Konu: Lpg ve benzin de tekleme videoları  (Okunma sayısı 997 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• gkhan

• Tam bir Katılımcı ve UNOcu
  • Yas:28
  • REP: 9
  • We have UNO, they don't...
    • Profili Görüntüle
  • Aracınızın Modeli: 70 SX
  • Mesleğiniz: Öğretmen
Lpg ve benzin de tekleme videoları
« : 18 Temmuz, 2017, 06:10:20 ÖS »
Evet millet bugün benim anlık kesilme olayı iyice arttı ve bir video çektim bi bakın yorumlayın. Lpg de yapıyor bu anlık kesilmeyi ama benzin de yapmıyor. Digiplex den diyorsunuz ama benzin de neden yapmıyor. Benzinde baska bisi yapıyor onu da fa ekleyeceğim. Bu video da arac rolanti de.

• gkhan

• Profili Görüntüle
Ynt: Lpg ve benzin de tekleme videoları
« Yanıtla #1 : 18 Temmuz, 2017, 06:34:54 ÖS »
Burda ise benzin de. İşin ilginç yanı benzinde anlık kesilmeler yok. Madem digiplex den yapıyor benzin de neden kesilme olmuyor. Benzinde ise sorunlar söyle ki birden yigiliyor gaz pedalına bassam da gaz yemiyor sonra birden sahlaniyor. Aşırı kerkiniyor bazen bu video da saniye 55 den sonrasına dikkat edin kerkiniyor o anda ve beni adeta cirpiyor arabanın icinde öne arkaya. Ne diyorsunuz?

• Dertli unocu

• **
  • Katılımcı
  • REP: 2
    • Profili Görüntüle
  • Aracınızın Modeli: 70sxie
« Yanıtla #2 : 19 Temmuz, 2017, 12:50:53 ÖS »
Burda ise benzin de. İşin ilginç yanı benzinde anlık kesilmeler yok. Madem digiplex den yapıyor benzin de neden kesilme olmuyor. Benzinde ise sorunlar söyle ki birden yigiliyor gaz pedalına bassam da gaz yemiyor sonra birden sahlaniyor. Aşırı kerkiniyor bazen bu video da saniye 55 den sonrasına dikkat edin kerkiniyor o anda ve beni adeta cirpiyor arabanın icinde öne arkaya. Ne diyorsunuz?
gkhan kardeş benzinde yapmiyosa anlik kesilmeyi başka bir sıkıntı olabilir benzindeki sorunlari beyni resetleyincede yapmaya devam ediyomu aynı şekilde

• gkhan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 19 Temmuz, 2017, 04:14:27 ÖS »
Reset ettıktan sonra dikkat ettim bi on dakika yapmıyor. sonra tekrar yapmaya başlıyor. Ne olduğunu anlaşılamayan bir araba sadece uno mu acaba. Sanayiye gidiyorum adamların kimi bakmıyor kimi bilmiyor. En son ben açacam bu digiplexin içini.

• jest_050

• *
  • Yeni Katılımcı
  • Yas:27
  • REP: 0
    • Profili Görüntüle
  • Aracınızın Modeli: 1995 model 70s
« Yanıtla #4 : 20 Temmuz, 2017, 01:34:58 ÖÖ »
kardeşim resetten 10 dk sonra yapmaya başlıyor dıyosun demekki  digiplexin içini sağlam bir beyin tamiri yapan birine göstermen gerekiyor sorun bu bence amaa herkez duzgun bakmıyor dediğin gibi

• gkhan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 20 Temmuz, 2017, 10:02:47 ÖÖ »
kardeşim resetten 10 dk sonra yapmaya başlıyor dıyosun demekki  digiplexin içini sağlam bir beyin tamiri yapan birine göstermen gerekiyor sorun bu bence amaa herkez duzgun bakmıyor dediğin gibi

Gittim başkan tamirini biliyor ama yapmıyor adamlar uğraşamam ben onla dedi hepsi.

• Dertli unocu

• **
  • Katılımcı
  • REP: 2
    • Profili Görüntüle
  • Aracınızın Modeli: 70sxie
« Yanıtla #6 : 23 Temmuz, 2017, 12:10:26 ÖÖ »
Gökhan kardeş videoyu yeni izleme firsati buldum senin bu devir düşmesi normal değil benimki böyle degildi lpg ciye sistemi bi kontrol ettirt benzindeki sıkıntında ya lambda sensörü yada benzin basıncı yetmiyo olabilir benzin pompasindan yada benzin borularindan kaçak olabilir yada enjektorden olabilir bendede benzinde böyleydi önceden silkeliyodu gaz yemiyodu debriyaja basıp gaza yuklenince toparliyodu biraz sonra yine aynini yapiyodu devir saatini bazen 6000e dayiyodu kendi kendne kablo atıp role taktiktan sonra denecek tek kelime maşallah oldu İlk çalışmada benzinde 2500devirden sonra lpgye atiyo geçişte bazen hissettirmiyo bile kesici sesinden anliyorum hatta bikez hizlanirken geçiş yapti tam sollamaya çıkmıştım sanırım hatasiz gecti beni tehlikeye atmadi

• gkhan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 23 Temmuz, 2017, 08:32:55 ÖS »
Şimdi üstad senin dediğin gibi kablo attıktan sonra lpg de aşırı tekler oldu. Sizinki gibi fayda edeceğine iyice arttı . Kabloyu söktüm ve şimdi videoda ki gibi değil. Yine günde iki üç kere filan yapıyor eskisi gibi. Ama bu saniyelik devir düşmesi benzin de neden olmuyor. Dertli Unocu senin bu saniyelik düşme benzin de var mıydı yoksa sadece lpg de miydi?

• volkan45

• *
  • Yeni Katılımcı
  • REP: 0
    • Profili Görüntüle
  • Aracınızın Modeli: 1.4sx ie
  • Mesleğiniz: teknisyen
« Yanıtla #8 : 26 Temmuz, 2017, 07:12:31 ÖS »
merhaba bendede aynı problem vardı çok uğraştım bu tarz problemlerde sorun hep digiplex te çıkıyor ben çıkma aldım düzeldi.bir arkadaşından alıp dene istersen boşuna saideki adamlara para kazandırma ben çok para harcadım çünkü...

araçta rölantide ani devir kalkıp inmesi ve 2500-3000 devir arası araç sanki kendini kapatıp açıyordu sorun  digiplex te arkadaşlar.

• gkhan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 27 Temmuz, 2017, 12:27:16 ÖS »
merhaba bendede aynı problem vardı çok uğraştım bu tarz problemlerde sorun hep digiplex te çıkıyor ben çıkma aldım düzeldi.bir arkadaşından alıp dene istersen boşuna saideki adamlara para kazandırma ben çok para harcadım çünkü...

araçta rölantide ani devir kalkıp inmesi ve 2500-3000 devir arası araç sanki kendini kapatıp açıyordu sorun  digiplex te arkadaşlar.

Kaça aldın baskan. Bi de digiplex in kodları aynı mı. Eskisinin kodu ile yenisinin kodu. Bunların kodları farklı farklı ama uyar diyorlar. Madem uyar niye farklı kod vermişler.

Etiketler: