Uno Club, Türk Uno, Fiat Uno severlerin fan kulübü, Fiat Uno Forum

Ziyaretçi

Gönderen Konu: Lpg ve benzin de tekleme videoları  (Okunma sayısı 1005 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• tatar06

• **
  • Katılımcı
  • REP: 1
    • Profili Görüntüle
  • Aracınızın Modeli: 1.4 ie 70s
  • Mesleğiniz: memur
Ynt: Lpg ve benzin de tekleme videoları
« Yanıtla #10 : 28 Temmuz, 2017, 12:42:18 ÖÖ »
kardeş ben 5 yıldır bu araya binerim tüm böyle cins sıkıntıları kendim deniyip yaptım.Sanayide ustalar sök tak para al işine bakar çünkü vakti yok adamların.Benzinde tekleme yapması lamda ile alakalı arabayı resetle motor sıcak olun yan fan acsın böyle bir tur benzin ile bin ve sonra kaputu ac ve sol üst tarafta olan bir bir yollu olan lamda sensör fişini çek ve istedigin gibi lpg de kullan daha sonra al benzine en ufak tekleme falan yapmaz ben 5 yıldır böyle kullarım.Benzinde tekleme işi böyle çözdüm .Bana da karbüratör pis,benzin pompan az basıyor,arabanın beyni bozuk,digipleks bozuk ,lamda sesörün bozuk dediler ama bu  şimdi hiç benzinde sıkıntı yok.

• tatar06

• **
  • Katılımcı
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 28 Temmuz, 2017, 12:46:35 ÖÖ »

aha bu pembe kablonun olduğu fiş hemen sök ve daha takma

• tatar06

• **
  • Katılımcı
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 28 Temmuz, 2017, 12:51:07 ÖÖ »
lpg de tekleme ise 1 akü kablosunu kontrol et senin lpg sisteminde mutlaka az temas eden bir yer var önce akunun kutup başlarının fişlerine bak daha sonra akünün altındaki meşhur kırmızı fişi temizle .bende de arada sırada tekleme yapıyordu benzinde hiç yoktu .Akü kutup başı fişlerini yeniledim gitti.ustalara kalsak lpg beyni gaz kesiyordu.daha sonra lpg beyne ve kesiciye gelen fişleri zımparala ve en son buji kablosu benim bildiklerim bunlar benim başımı bunlar geldi.

• gkhan

• Tam bir Katılımcı ve UNOcu
  • Yas:28
  • REP: 9
  • We have UNO, they don't...
    • Profili Görüntüle
  • Aracınızın Modeli: 70 SX
  • Mesleğiniz: Öğretmen
« Yanıtla #13 : 28 Temmuz, 2017, 12:31:58 ÖS »
kardeş ben 5 yıldır bu araya binerim tüm böyle cins sıkıntıları kendim deniyip yaptım.Sanayide ustalar sök tak para al işine bakar çünkü vakti yok adamların.Benzinde tekleme yapması lamda ile alakalı arabayı resetle motor sıcak olun yan fan acsın böyle bir tur benzin ile bin ve sonra kaputu ac ve sol üst tarafta olan bir bir yollu olan lamda sensör fişini çek ve istedigin gibi lpg de kullan daha sonra al benzine en ufak tekleme falan yapmaz ben 5 yıldır böyle kullarım.Benzinde tekleme işi böyle çözdüm .Bana da karbüratör pis,benzin pompan az basıyor,arabanın beyni bozuk,digipleks bozuk ,lamda sesörün bozuk dediler ama bu  şimdi hiç benzinde sıkıntı yok.
Üstad güzel bilgiler çok sağol. Şunu anlamadım simdi reset atacam ve motor sıcak olacak sonra benzin de bir süre binecegim. Sonra o dediğin fişi sokecegim burası tamam. Stop edip fişi söktüm ve sonra lpg ye aldım dimi. Daha sonra benzin de kullanmam gerekirse o fişi takip öyle mi benzine alacağım yoksa o fiş artık benzin de de binsem sökük mü duracak. O kısmı anlamadım başkan?

• erayomac16

• *
  • Yeni Katılımcı
  • REP: 0
    • Profili Görüntüle
  • Aracınızın Modeli: 70 sxie
  • Mesleğiniz: yönetici
« Yanıtla #14 : 29 Temmuz, 2017, 10:17:00 ÖÖ »
Benzer sıkıntılardan dolayı arabadan soğudum. Ki yaklaşık 7 yıllık uno kullanıcısıyım. Sxie aracım benzinde iyice çalışmamaya başladı. Çalışınca da araç kasıyordu kendini. Özellikle 2. ve 3. Viteste öyle kasıyordu ki bazen silkelediğinde insanı çok rahatsız ediyordu. Sanayi de lpg ciye gittim. Baktık enjektör ve diyaframın da sıkıntı vardı onlar değişti. Bir de elektronikçi çağırdı. Dijiplex ve beyine bir kaç işlem yaptılar. Yaklaşık bir aydır sıkıntı yaşamıyorum.

VSP250g cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• gkhan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 29 Temmuz, 2017, 11:58:22 ÖS »
Benzer sıkıntılardan dolayı arabadan soğudum. Ki yaklaşık 7 yıllık uno kullanıcısıyım. Sxie aracım benzinde iyice çalışmamaya başladı. Çalışınca da araç kasıyordu kendini. Özellikle 2. ve 3. Viteste öyle kasıyordu ki bazen silkelediğinde insanı çok rahatsız ediyordu. Sanayi de lpg ciye gittim. Baktık enjektör ve diyaframın da sıkıntı vardı onlar değişti. Bir de elektronikçi çağırdı. Dijiplex ve beyine bir kaç işlem yaptılar. Yaklaşık bir aydır sıkıntı yaşamıyorum.

VSP250g cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ne gibi. Bi islem abi bu digiplex e yapılan müdahale?

• mehmet eroğlu

• Tam bir katılımcı
  • Yas:33
  • REP: 4
    • Profili Görüntüle
  • Aracınızın Modeli: 1995 70sxie
  • Mesleğiniz: tekstil
« Yanıtla #16 : 08 Eylül, 2017, 05:38:16 ÖS »
Evet millet bugün benim anlık kesilme olayı iyice arttı ve bir video çektim bi bakın yorumlayın. Lpg de yapıyor bu anlık kesilmeyi ama benzin de yapmıyor. Digiplex den diyorsunuz ama benzin de neden yapmıyor. Benzinde baska bisi yapıyor onu da fa ekleyeceğim. Bu video da arac rolanti de.

bu tekleme olayi 1000 devirde aynen bende de vardı, digiplexe şase yaptım sorun çözüldü, digiplexin soğutucu kısmına yaptım

• gkhan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 08 Eylül, 2017, 09:18:02 ÖS »
Abi bu kablo atma olayı bi bana fayda etmedi ya. Hayret bir şey. Sizin sorun geçti. Ben kablo atınca sorun iyice arttı.

• umut_sl

• Administrator
  • REP: 60
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 09 Eylül, 2017, 08:02:19 ÖÖ »
Abi bu kablo atma olayı bi bana fayda etmedi ya. Hayret bir şey. Sizin sorun geçti. Ben kablo atınca sorun iyice arttı.
tam olarak nasıl kablo attın Gökhan ım,bize ayrıntılı bir resim atar mısın ?

• gkhan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 09 Eylül, 2017, 04:36:33 ÖS »
Ataym abi de arkadaşların tarif ettiğinin aynısını yaptım. Sinirlendim geçen kabloyu da söktüm. Ama yine de tekrar takıp çekeyim. Yüklerim.

Etiketler: