Uno Club, Türk Uno, Fiat Uno severlerin fan kulübü, Fiat Uno Forum

Ziyaretçi

Gönderen Konu: Lpg ve benzin de tekleme videoları  (Okunma sayısı 1005 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Uma

• *
  • Yeni Katılımcı
  • Yas:40
  • REP: 0
    • Profili Görüntüle
  • Aracınızın Modeli: 70s-1997
Ynt: Lpg ve benzin de tekleme videoları
« Yanıtla #20 : 10 Eylül, 2017, 02:56:15 ÖS »
70 s lerde araba karbiratörlü eger sizdekide karbüratörlü ise bilg makina ile gaz ayarı yapılması lazım

• gkhan

• Tam bir Katılımcı ve UNOcu
  • Yas:28
  • REP: 9
  • We have UNO, they don't...
    • Profili Görüntüle
  • Aracınızın Modeli: 70 SX
  • Mesleğiniz: Öğretmen
« Yanıtla #21 : 10 Eylül, 2017, 06:18:19 ÖS »
70 s lerde araba karbiratörlü eger sizdekide karbüratörlü ise bilg makina ile gaz ayarı yapılması lazım
Enjeksiyonlu araç

• gkhan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 01 Ekim, 2017, 04:48:47 ÖS »
Evet arkadaşlar. Bu şase atma konusu malumunuz. Ben de şase attm ama sizde fayda sağladı bende iyice zarar oldu videolar da attm geçmiş günlerde. Günde iki üç kere teklerken kablo atınca dakikada üç dört kere tekler oldu. Şimdi benim şase şu bi bakın nerde yanlış yapıyorum yorumlarınızı bekliyorum.

• m.oersoy

• *
  • Yeni Katılımcı
  • Yas:46
  • REP: 0
    • Profili Görüntüle
  • Aracınızın Modeli: uno sx
« Yanıtla #23 : 01 Ekim, 2017, 09:43:11 ÖS »
dijiplex den çıkan kabloyu yine dijiplekxe bağlamışsın, yani kablo uçlarını aynı sisteme bağlamışsın

• gkhan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 01 Ekim, 2017, 10:01:49 ÖS »
dijiplex den çıkan kabloyu yine dijiplekxe bağlamışsın, yani kablo uçlarını aynı sisteme bağlamışsın

Nasıl yani demek istediğinizi anlamadm. Daha önce yapan arkadaşlar da böyle bir bağlantı yapmıştı.

• mehmet eroğlu

• Tam bir katılımcı
  • Yas:33
  • REP: 4
    • Profili Görüntüle
  • Aracınızın Modeli: 1995 70sxie
  • Mesleğiniz: tekstil
« Yanıtla #25 : 02 Ekim, 2017, 04:01:11 ÖS »
şaseleme doğru, yanlışlık yok. önemli olan digiplex soğutucunun aracın herhangi bir yerine bağlanması.direk akünün eksi kutbuna bağlansa daha garanti olur, ben aküye bağladım

bi arkadas benzin deposundaki pompaya role takarak halletmişti, pompa sürekli benzin bastığından tekleme sorunu vardı, arkadaşın ismini hatırlayamadım
« Son Düzenleme: 02 Ekim, 2017, 04:09:18 ÖS Gönderen: mehmet eroğlu »

• gkhan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 02 Ekim, 2017, 09:55:19 ÖS »
şaseleme doğru, yanlışlık yok. önemli olan digiplex soğutucunun aracın herhangi bir yerine bağlanması.direk akünün eksi kutbuna bağlansa daha garanti olur, ben aküye bağladım

bi arkadas benzin deposundaki pompaya role takarak halletmişti, pompa sürekli benzin bastığından tekleme sorunu vardı, arkadaşın ismini hatırlayamadım
Benzin pompası benim ki de role li. Onda sıkıntı yok. Lpg de pompa çalışmıyor. Akuye bağladım eksi kutbuna yine fayda etmedi. Hatta bugün kendi kendine devir arttı gaz verdiğim halde lpg de
20 de filan çalıştı bi ara. Bakın bu şekilde yaptım.

• mehmet eroğlu

• Tam bir katılımcı
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 03 Ekim, 2017, 09:30:01 ÖÖ »
bağlantı tamam, devir yükselmesi ve düşmesi yavaş şekilde oluyorsa gaz hava karışımından oluyor. benim araçta rölanti ayarını yaparken gaz halatını gerdirmişti usta, dediğin gibi devir yükselmesi oluyordu özellkle gaza basıp çektikten sonra yükseliyordu, gaz halatını gevşettim deviri 700 olacak şekilde sorun çözüldü.

senin 1000 dvirdeki düşmleri şase ile çözmüştüm ben. ateşleme sistemini tekrar bi kontrol et bence bujiler kablolar distribtör kapağı falan,

birde gece aracı çalıştır farları kapa ışık olmayan yerde yani, bujiler ve kablolardan atlama yapıyor olabilir. bende böyle sorun vardı. gece çalıştırıp baktığımda havai fişek gösterisi gibiydi :)) bujinin biri direk gövdeye atlıyırdu, kabloların dışından gövdeye atalama yapıyırdu. buji kabloları alırken enjeksiyonlu için olanından al, faklıymış analdığım kadarıyla

• gkhan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 03 Ekim, 2017, 09:46:55 ÖS »
bağlantı tamam, devir yükselmesi ve düşmesi yavaş şekilde oluyorsa gaz hava karışımından oluyor. benim araçta rölanti ayarını yaparken gaz halatını gerdirmişti usta, dediğin gibi devir yükselmesi oluyordu özellkle gaza basıp çektikten sonra yükseliyordu, gaz halatını gevşettim deviri 700 olacak şekilde sorun çözüldü.

senin 1000 dvirdeki düşmleri şase ile çözmüştüm ben. ateşleme sistemini tekrar bi kontrol et bence bujiler kablolar distribtör kapağı falan,

birde gece aracı çalıştır farları kapa ışık olmayan yerde yani, bujiler ve kablolardan atlama yapıyor olabilir. bende böyle sorun vardı. gece çalıştırıp baktığımda havai fişek gösterisi gibiydi :)) bujinin biri direk gövdeye atlıyırdu, kabloların dışından gövdeye atalama yapıyırdu. buji kabloları alırken enjeksiyonlu için olanından al, faklıymış analdığım kadarıyla

Başkan güzel tavsiyelerin için teşekkür ederim.
Bujileri ve buji kablolarını enjeksiyonlu ya gire bi kaç ay önce yeniledm ama fayda etmedi. Şase olayı bi bende işe yaramadi çok sinirim bozuluyor. Gaz telini kontrol edeceğim senin dediğin gibidir belki.
Distrübitör kapağını da iki ay önce yeniledim. Ama nafile.

Atlama meselesini hiç düşünmedim karanlıkta bi deneyeceğim ama tam olarak nereye bakmam lazım. Nasıl bir durum biraz daha açıklar mısın. Bir de sen şase yi nereye verdin akünün eksi kutbuna mi kaportaya mı?

• mehmet eroğlu

• Tam bir katılımcı
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 04 Ekim, 2017, 09:46:16 ÖÖ »
rica ederim,

bende akünün eksi kutbuna bağladım aynı seninki gibi

atlama olayı bujinin dibinden motor gövdesine çok aşırı şekilde atlama yapıyordu, kabloda ise özellikle bobinden gelen kabloda arada bir en yakın metal kısma atlama yapıyordu, karanlıkta görünüyor, bu esnada 1000 devirdeki düşmeyi yapıyordu. hatta gündüz bile kaputu açıp dikkatlice dinlediğimde atlama sesini bile duyuyordum, çıt çıt geliyordu ses, ama en belirgin karanlıkta oluyor
« Son Düzenleme: 04 Ekim, 2017, 09:54:09 ÖÖ Gönderen: mehmet eroğlu »

Etiketler: