Hoşgeldiniz Uno Club, Türk Uno, Fiat Uno severlerin fan kulübü, Fiat Uno Forum

Uno Club, Türk Uno, Fiat Uno severlerin fan kulübü, Fiat Uno Forum

* unocan.com için Android uygulaması

unocan.com ANDROID uygulamızı indirebilirsiniz. İndirmek için TIKLAYINIZ.....

Gönderen Konu: Şanzuman İçin Ankara Usta Tavsiyesi (Yardım)  (Okunma sayısı 512 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

22 Ağustos, 2017, 12:16:53 ÖÖ

Çevrimdışı cagribakir

• Yeni Katılımcı
  • *
  • REP: 0
    • Profili Görüntüle
  • Aracınızın Modeli: 70s
  • Mesleğiniz: öğretmen
Arkadaşlar öncelikle merhaba aracım 1997 model 70 s aracımı alalı fazla olmadı kullanırken sıkıntı yaşamamak adına alır almaz triger seti yağ buji filtreler vs. değişim yaptırdım ek olarak motor karter kapağından yağ kaçakları vardı contasını değiştirdik subap ayarı yaptık yırtık akis körüklerini yeniledik hatta kornasını değiştirdik ama araçta halen önemli bir sorunumuz var aslında henüz halihazırda probleme dönüşmüş olmasa da saatli bomba diyelim :) şanzuman da yağ kaçaklarımız var çok değil ama az da değil her gün üç beş damla akıyor ayrıca debriyaja basınca gırç sesi de var ve motor devri 4bini geçince yoğun bir vınlama sesi de geliyor subap ayarından sonra ustayla aracı tecrübe ettik motor devri sonuna kadar sorunsuz gidiyor debriyaj kaçırma yapmadı ama belli ki baskı balata da değişse güzel olacak çünkü kalkışlarda yarım debriyaj yapıp pedalı yavaş bir şekilde bırakınca epey titreyerek kalkıyor araç. Bende şanzumanın problemlerini çözecek bir usta tavsiyesi istiyorum Ankara da olmalı şanzumanı hem kendi söküp takmalı hemde debriyaj setini değiştirmeli bu arada vites için yenilenmesi gereken kol halat vs yi de yeniletmek mümkünse bunları da yapmalı ki araçtan mümkün olduğunca verim almalıyım. Doğrudan şanzumana bakan bir usta ile görüştüm şanzumanı söküp takmaya karışmam söktürüp getirirsin öyle bakarım dedi benim pek sanayi tecrübem yok bu güne kadar yağ filtre değişiminden başka bir şey görmemiştim uno beni çok yordu amacım gereksiz masraf değil aracı kafam rahat kullanmak istiyorum her gün kullanacağım çünkü tevsiyeler için teşekkürler şimdiden:)

Bu arada ünlü oto da opar marka debriyaj seti için 165 tl fiyat var mapa içinde 145 tl fiyatlar nasıl?
« Son Düzenleme: 22 Ağustos, 2017, 12:20:18 ÖÖ Gönderen: cagribakir »

22 Ağustos, 2017, 04:44:21 ÖS
Yanıtla #1

Çevrimdışı Uma

• Katılımcı
  • **
  • REP: 1
    • Profili Görüntüle
  • Aracınızın Modeli: 70s-1997
vınlama sesi maalesefki bende var baskı balata ile alakalı değildir çünki onu geçen sene değiştirdim (ondan öncede vardı bu ses );sebebini bulamadım daha ama şanjımanmıdır bilemem,şanzımanın baglantı körüğü gibi bir hadise vardır onun körükde değişti ise önce körüğü değiştir

debriyaj içinde kaputu açınca sağ amortisörün yanında ayar vidası var biraz onu kurcala yada bir ustaya söyle onu biraz sıksın,daha yemediyse ordan kurtulursun,marka olarakda http://www.kirazcioglu.com/U15198,2737,uno-70-debriyaj-seti-sanziman-aksami-valeo-6803.htm nu öneririm

egerki araba gazlı ise bu kalma hadisesi ni benzinde yapmıyorsa bir bilg karbüratörcü bul .....umarım yardımcı olabilmişimdir
22 Ağustos, 2017, 05:38:50 ÖS
Yanıtla #2

Çevrimdışı cagribakir

• Yeni Katılımcı
  • *
  • REP: 0
    • Profili Görüntüle
  • Aracınızın Modeli: 70s
  • Mesleğiniz: öğretmen
teşekkürler hocam araç gazlı ama benzinde de gazda da aynı benzinde daha atik tabi  dabriyaj seti olarak oparın kutusundan da aynı valeo set çıkıyor hocam bu gün baktım fiyat değişmiş oparın parçası ünlü otoda 170 lira felan olmuş:)

Ankara da memnun kaldığınız güvenilir usta tavsiyelerine açığım:)
Etiketler: