Hoşgeldiniz Uno Club, Türk Uno, Fiat Uno severlerin fan kulübü, Fiat Uno Forum

Uno Club, Türk Uno, Fiat Uno severlerin fan kulübü, Fiat Uno Forum

Gönderen Konu: Dedriyaj ile ilgili tavsiyelerini bekliyorum  (Okunma sayısı 555 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

04 Kasım, 2017, 10:18:18 ÖS

Çevrimdışı cvdtbalkes

• Katılımcı
  • **
  • REP: 1
    • Profili Görüntüle
  • Aracınızın Modeli: 1996
  • Mesleğiniz: tekniker
Oncelikle selamin aleykum benim aracin sorunlari bitmiyor birkac gundur bir sikinti bas gosterdi size danismak istiyorum. Araci aldigimda 1.vitese zor geciyordu v bugunden itibaren arada bir hicbir vitese gecmiyor ama biraz bekleyim ara ara debriyaja basmamla birlikte vites yerine geliyor.ama yolda giderken genellikle 3.vitese atarken car.cur etmeden vites gecmiyor. Biraz uzun yazdim kusura bakmayin simdi baski balatanin bitikligini mi gosterir? Birde bittiyse nasil anlariz.tesekkurler simdiden

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

05 Kasım, 2017, 04:33:35 ÖS
Yanıtla #1

Çevrimdışı byvirus

• Tam bir Katılımcı ve UNOcu
  • REP: 16
  • 1998 uno 70S
    • Profili Görüntüle
  • Aracınızın Modeli: uno 70s
  • Mesleğiniz: ithalat-ihracat
Oncelikle selamin aleykum benim aracin sorunlari bitmiyor birkac gundur bir sikinti bas gosterdi size danismak istiyorum. Araci aldigimda 1.vitese zor geciyordu v bugunden itibaren arada bir hicbir vitese gecmiyor ama biraz bekleyim ara ara debriyaja basmamla birlikte vites yerine geliyor.ama yolda giderken genellikle 3.vitese atarken car.cur etmeden vites gecmiyor. Biraz uzun yazdim kusura bakmayin simdi baski balatanin bitikligini mi gosterir? Birde bittiyse nasil anlariz.tesekkurler simdiden

Hocam aracı düz bir yere cek motor sıcaklığı normal olsun el frenini cek 5 e tak aracı kaldırmaya calış stop ederse bitik kalkmaya çalışırsa sıkıntı yok demektir.

Ama senin arıza bana şanzımansal gibi geldi
05 Kasım, 2017, 04:35:21 ÖS
Yanıtla #2

Çevrimdışı cvdtbalkes

• Katılımcı
  • **
    • Profili Görüntüle
Tesekkur ederim. Bende baski balata degisimi ile cozulur diye sevinmistim yag seviyeside normal seviyede.bakalim insallah cok masraf etmeden cikariz isin icinden

05 Kasım, 2017, 04:36:30 ÖS
Yanıtla #3

Çevrimdışı byvirus

• Tam bir Katılımcı ve UNOcu
  • REP: 16
  • 1998 uno 70S
    • Profili Görüntüle
  • Aracınızın Modeli: uno 70s
  • Mesleğiniz: ithalat-ihracat
Tesekkur ederim. Bende baski balata degisimi ile cozulur diye sevinmistim yag seviyeside normal seviyede.bakalim insallah cok masraf etmeden cikariz isin icinden

Unolar parçaları bakımından sahibini yormuyor da ustalar çok yoruyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
05 Kasım, 2017, 04:37:23 ÖS
Yanıtla #4

Çevrimdışı cvdtbalkes

• Katılımcı
  • **
    • Profili Görüntüle
Kucuk sayilabilecek ilcede yasiyorum hocam parca 100ise ustalik 200malesef

06 Kasım, 2017, 08:39:49 ÖÖ
Yanıtla #5

Çevrimdışı mehmet eroğlu

• Tam bir katılımcı
  • REP: 10
    • Profili Görüntüle
  • Aracınızın Modeli: 1995 70sxie
  • Mesleğiniz: tekstil

yokuşlarda araç çok bağırıyor ve hız olarak düşükse baskı balatanın bittiğini bu şekildede anlayabilirsin, vites geçişleri zor ise ve debriyaj pedalı çok altta kavrıyorsa debriyajı halatı gevşemiştir debriyajı ayarlarsan büyük ihtimal düzelir,

debriyajın yukarda kavraması için debriyaj pedalının altına takoz gibi bişey koy, motor kısmında halatın ununda civata var onu biraz sık, pedalın altına takoz benzeri bişey koymazsan halat gevşemez ciavtayı hareket ettiremezsin, civataya baktığın zaman görürsün sabit kalması için yuva yeri vardır. sonra pedalın altındaki takazu al aracı çalıştır 1. vitese at rahat geçmesi lazım, kalkıyormuş gibi yap pedalın kavrama yüksekliğine bak

bu şekilde civatayı nekadar sıkarsan debriyaj okadar yukarda kavrar
civatayı nekadar gevşetirsen debriyaj okadar altta kavrar
06 Kasım, 2017, 08:51:36 ÖÖ
Yanıtla #6

Çevrimdışı cvdtbalkes

• Katılımcı
  • **
    • Profili Görüntüle
Hocam oncelikle cevabin icin tesekkur ederim uzun uzun yazmissin. Cumartesi gunu debriyaja ayar yaptirdim cok dipten aliyordu olabildigince yukariya aldirdim. Ayni gun bu islemi yaptirmadan oncesindede vites gecislerinde ses yapiyordu. Ayarlama islemini yaptirdiktan sonrasinda bazen yine ses yapiyor vites gecislerinde hafta ici musait olmadigim icin gowteremiyorum da ustaya. Insallah cok yuksek masra olmadan cikariz isin icinden

06 Kasım, 2017, 08:54:28 ÖÖ
Yanıtla #7

Çevrimdışı mehmet eroğlu

• Tam bir katılımcı
  • REP: 10
    • Profili Görüntüle
  • Aracınızın Modeli: 1995 70sxie
  • Mesleğiniz: tekstil
rica ederim, inş çok masrafın olmadan halledersin
06 Kasım, 2017, 08:55:31 ÖÖ
Yanıtla #8

Çevrimdışı cvdtbalkes

• Katılımcı
  • **
    • Profili Görüntüle
rica ederim, inş çok masrafın olmadan halledersin
Insallah tesekkurler.

15 Kasım, 2017, 03:07:20 ÖS
Yanıtla #9

Çevrimdışı cvdtbalkes

• Katılımcı
  • **
    • Profili Görüntüle
Yeniden selamin aleykum araci yaotirdim konuyu guncellemek istedim bilgi amacli. Ustaya goturup biraktim araci baski balata degisecek dedi. Bugun gittim usta degistirmis ve soktugu parcayi bana gosterdi ve baskinin uzerinde bulunan 4 adet yaydan biri kirilmis ondan yapmis. Ayrica yag kacaklari vardi ust kapak contasi da degisti.ve 1lt yag eksitmis tamamlamis usta. Ve malzemeler+ustalik 450tl tuttu vites gecisleri vs cok iyi olmus ☺ tek problem vites kolundaki bosluk acayip artmis hangi viteste olursa olsun 360derece donuyor mubarek. Neyse sanzimandan korkmustum ama baskidanmis. Hepimize kazasiz surusler☺

Etiketler: