Hoşgeldiniz Uno Club, Türk Uno, Fiat Uno severlerin fan kulübü, Fiat Uno Forum

Uno Club, Türk Uno, Fiat Uno severlerin fan kulübü, Fiat Uno Forum

Gönderen Konu: Seyir halinde giderken triger kayışım koptu  (Okunma sayısı 262 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

21 Kasım, 2017, 02:47:34 ÖS

Çevrimdışı ackahraman

• Yeni Katılımcı
  • *
  • REP: 0
    • Profili Görüntüle
  • Aracınızın Modeli: 2000
  • Mesleğiniz: Pazarlama
Merhabalar sayın unocan üyeleri,

Acı bir tesadüf üzeri yeni üye oldum iyi ki de olmuşum. Bu haftasonu seyir halinde giderken 100 ile araç bir anda stop etti ve çalışmadı triger kayışımın koptuğunu anladım. Aracı çekiciyle bozüyükten bursa otosansite çektirdik.

Aracın motoru zarar görmüş 2000 model LPG'si daha bu yıl takıldı ve henüz 126binde açıkçası çok üzüldüm. Sizden yardım isteyeceğim tamirat sırasında nelere dikkat etmek gerekir, eski performansı alabilir miyim? Bursa'da güvendiğiniz unodan anlayan ustanız var mıdır? ( Ayrıca aracımda triger kopmadan önce gazdayken kendi kendine gaz verme sorunu vardı. Bununla ilgili de görüşlerinizi alabilir miyim hazır motor açılacakken neler yapılabilir? )

Teşekkürler, herkese kazasız belasız yolculuklar dilerim.

22 Kasım, 2017, 12:27:54 ÖÖ
Yanıtla #1

Çevrimdışı eagle

• Yeni Katılımcı
  • *
  • REP: 3
    • Profili Görüntüle
  • Aracınızın Modeli: Uno S
çok geçmiş olsun arkadaşım. aslında o hızda kayış kopunca çok şükür beter birşey olmamış. inşallah sandığın kadar zarar çıkmaz unocanda. işin erbabı bir ustaya umarım denk gelirsin ve eski problemin dahil herşey çözülür unocanda. tigere kadar ineceklerine göre silindir kapak contasını değiştirip silindirlerin durumuna baktırman, daha sonraki zamanlarda yine motorun yarısına kadar sökülüp dünya masraf açmasını engeller. Allah beterinden saklasın
22 Kasım, 2017, 12:39:22 ÖS
Yanıtla #2

Çevrimdışı ackahraman

• Yeni Katılımcı
  • *
    • Profili Görüntüle
  • Aracınızın Modeli: 2000
  • Mesleğiniz: Pazarlama
Pazartesi bıraktık aracı ustaya bugün haber geldi. Elimizde nur topu gibi 3500 liralık masrafımız oldu. Motor kapağı, sübaplar, piston, dişliler herşeyi değişecek malesef :/ Evet haklısınız büyük bir kaza yaşamadığıma şükrediyorum ama bu kadar narin kullanılmış ve km'si düşük aracımın bu masrafı yaratması motor istemesi üzdü açıkçası :/
22 Kasım, 2017, 08:42:57 ÖS
Yanıtla #3

Çevrimdışı Uma

• Katılımcı
  • **
  • REP: 1
    • Profili Görüntüle
  • Aracınızın Modeli: 70s-1997
araçta büyük bir ses olduktan sonra siz hemenmi durdunuz yoksa seyir e devam mı ettiniz
durduktan sonra vurdurma vs yaptınızmı yoksa hemen çekiciyimi çagırdınız....

eger 1 ve 2 yi yapmadıysanız motor kapağı vs si değişmez (genelde ),başka bir ustaya göstermeden onaylatmayın derim.....Geçmiş olsun
22 Kasım, 2017, 09:38:27 ÖS
Yanıtla #4

Çevrimdışı iunver38

• Yeni Katılımcı
  • *
    • Profili Görüntüle
  • Aracınızın Modeli: 96 SXİE
  • Mesleğiniz: Esnaf
geçmiş olsun bizdede aracı bi yere park etmiş babam sonra bida çalışmamış usta çağırdık baktırdık triger dedi ve sadece triger değiştik. Allahtan yolda olmadı.
Yaprak sıkılmıştı ağaçtan, bahaneydi sonbahar...
24 Kasım, 2017, 10:48:04 ÖS
Yanıtla #5

Çevrimdışı thinnetr

• Yeni Katılımcı
  • *
    • Profili Görüntüle
  • Aracınızın Modeli: Uno 70/s
  • Mesleğiniz: Serbest
maalesef benimde başıma geldi trigel kayışı koptu .Motoru açtığımızda motor dağılmıştı.Motor kapağı, sübaplar, piston, dişliler değişti.(motor kapağı epey yıpranmış olduğu için değiştirdim.)
Etiketler: