Hoşgeldiniz Uno Club, Türk Uno, Fiat Uno severlerin fan kulübü, Fiat Uno Forum

Uno Club, Türk Uno, Fiat Uno severlerin fan kulübü, Fiat Uno Forum

Gönderen Konu: Cam Filminde son durum...  (Okunma sayısı 370 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

28 Kasım, 2017, 09:34:30 ÖS

Çevrimdışı unokulubu

• Administrator
  • Tam bir Katılımcı ve UNOcu
  • REP: 120
  • Uno Turbo başka dünya:)
    • Profili Görüntüle
    • Arabama Hangi Lastik?

AK Parti’de önceki gün yapılan MKYK toplantısında, hükümetin gündemindeki tüm konular masaya yatırıldı. Toplantıda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, araçlardaki 'cam filmi' tartışmalarına yanıt verdi.

Cam filmi serbest mi oldu? Bakandan son açıklama

Bakan Soylu, “Bu konuda biri İçişleri Bakanlığı’nı, diğeri Sanayi Bakanlığı’nı ilgilendiren iki ayrı yönetmelik var. Biri cam filmin kullanımını, diğeri üretimini ilgilendiriyor. Şimdi iki bakanlık olarak, bu yönetmelikleri birbirine uyumlu hale getiriyoruz. Normalde zaten ceza kesiliyordu. Cumhurbaşkanımızın uyarısı üzerine, yeni düzenleme yapılana kadar ceza kesilmesini durdurduk. Yeni yönetmelik çıkana kadar ceza kesilmeyecek” dedi.

HÜKÜMET SÖZCÜSÜ BEKİR BOZDAĞ CAM FİLMİ AÇIKLAMASI!

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bozdağ, cam filmi yasağına uymayanlara verilen cezalarla ilgili konuştu. Bozdağ, "Cezalarla ilgili bir af söz konusu değil" dedi.

Cam filmi konusunda biri İçişleri Bakanlığı’nı, diğeri Sanayi Bakanlığı’nı ilgilendiren iki ayrı yönetmelik bulunuyor. Yönetmeliklerden biri cam filmin kullanımını, diğeri üretimini ilgilendiriyor. 1997 yılında Karayolları Trafik Yönetmeliği'nin 63'ncü maddesinde, cam filmlerinin, cam renklendirmelerinin yasaklandığına yönelik bir madde bulunuyor. 

CAM FİLMİ NEDEN YASAKLANDI?

Bakanlık olarak önce buna sıcak bakmadıklarına işaret eden Özlü, "Ancak cam filmi takılı bir araç, terör eylemi gerçekleştirirse ve burada çok sayıda insan hayatını kaybederse, bunun ülkemiz için büyük bir sıkıntı olacağını düşündük. Dolayısıyla cam filmi yasağının kaldırılması irademizi değiştirdik ve yasağın kalkmasının iptali yönünde karar aldık." ifadesini kullandı.

YASAK 20 YILDIR HİÇ KALKMADI

Soylu'nun açıklaması şöyle: "Sayın Cumhurbaşkanımıza da arz ettim ve ondan sonra da bir talimatı oldu. Bana direkt bir talimatı oldu ve gerekli hazırlıkları yapıyoruz.

Ancak olayla ilgili 1997 yılında Karayolları Trafik Yönetmeliği'nin 63'ncü maddesinde, cam filmlerinin, cam renklendirmelerinin yasaklandığına yönelik bir madde var. Bu madde, bugüne kadar yürürlükte. 20 yıldır da bu devam ediyor, bu yasak devam ediyor. Bu yasak hiç kalkmadı."

BELLİ STANDARTLARA GÖRE SERBESTİ SAĞLANACAK

Yapılacak nedir? Sayın Cumhurbaşkanımıza da arz ettik. Karayolları trafik kanunundaki maddeyi kaldıracağız. Bilim Sanayi Teknoloji Bakanlığıyla da eşgüdüm içinde bir standardizasyon getirilecek. AB regülasyonları var bu konuda. Bir standardın sağlanması. İki, denetimlerin nasıl sağlanacağı… AB diyor ki ön ve yan camlarda yüzde 70 güneş ışığının geçişini sağlayacak şekilde yapmalısınız. Buna ait bir serbestiyet sağlanacak ama belli standartlara göre olacak. Bunu 2 yerde denetleyeceğiz; bir trafikte, ikincisi muayene istasyonlarında denetimi yapılacak.

Bunu arz edeceğiz ve Hükümetimizle de konuşup bunu hemen uygulamaya koyacağız. Bunu okul servisleri konusunda da uyguladık.
« Son Düzenleme: 28 Kasım, 2017, 09:36:35 ÖS Gönderen: unokulubu »

29 Kasım, 2017, 01:07:45 ÖÖ
Yanıtla #1

Çevrimdışı samatyalı69

• Katılımcı
  • **
  • REP: 1
  • Gök girsin Kızıl çıksın
    • Profili Görüntüle
  • Aracınızın Modeli: 98 Uno 70S
  • Mesleğiniz: Emekli
Yani serbest mi değil mi ? Yaptırabilirmiyiz şu an ?
Ne Mutlu TÜRK üm diyene..
29 Kasım, 2017, 06:59:47 ÖÖ
Yanıtla #2

Çevrimdışı byvirus

• REP: 16
  • 1998 uno 70S
    • Profili Görüntüle
  • Aracınızın Modeli: uno 70s
  • Mesleğiniz: ithalat-ihracat

Bence bekleyin standarta bağlanınca yaptırırsınız

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
29 Kasım, 2017, 08:14:44 ÖÖ
Yanıtla #3

Çevrimdışı samatyalı69

• Katılımcı
  • **
    • Profili Görüntüle

Bence bekleyin standarta bağlanınca yaptırırsınız

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Doğru söylüyorsunuz, yeni aldım ya aracı ne yapacağımı şaşırıyorum :)
Teşekkürler cevap için
30 Kasım, 2017, 01:33:07 ÖS
Yanıtla #4

Çevrimdışı gkhan

• REP: 16
  • We have UNO, they don't...
    • Profili Görüntüle
  • Aracınızın Modeli: 70 SX
  • Mesleğiniz: Öğretmen
Aralık ayının 11 inde vizem var ve çok ince filmli aracım. Benden önce takılmış. Aradım muayene istasyonunu durum nedir sökmem gerekir mi diye sordum. Şu anda geçiyor filmde sıkıntı yok cevabını verdi. Umarım sıkıntısız geçerim.
30 Kasım, 2017, 04:55:35 ÖS
Yanıtla #5

Çevrimdışı samatyalı69

• Katılımcı
  • **
    • Profili Görüntüle
Aralık ayının 11 inde vizem var ve çok ince filmli aracım. Benden önce takılmış. Aradım muayene istasyonunu durum nedir sökmem gerekir mi diye sordum. Şu anda geçiyor filmde sıkıntı yok cevabını verdi. Umarım sıkıntısız geçerim.

Şu an ortada bir kararsızlık olduğu için bence incede olsa kalında olsa muayeneden geçiriyor TUV Turk.
İnşallah sıkıntı olmadan geçersin.
30 Kasım, 2017, 09:53:30 ÖS
Yanıtla #6

Çevrimdışı unokulubu

• Administrator
  • REP: 120
  • Uno Turbo başka dünya:)
    • Profili Görüntüle
    • Arabama Hangi Lastik?
Şu an elinizde varsa takmamakta fayda var. Baksanıza yasa geliyormuş. Yani yasak gelecek. Biraz daa bekleyin. Bakalım ne tür bir yasak olacak?!?