Hoşgeldiniz Uno Club, Türk Uno, Fiat Uno severlerin fan kulübü, Fiat Uno Forum

Uno Club, Türk Uno, Fiat Uno severlerin fan kulübü, Fiat Uno Forum

Gönderen Konu: Ses Sistemini Kendim Kuracağım  (Okunma sayısı 267 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

05 Aralık, 2017, 03:05:06 ÖS

Çevrimdışı samatyalı69

• Katılımcı
  • **
  • REP: 1
  • Gök girsin Kızıl çıksın
    • Profili Görüntüle
  • Aracınızın Modeli: 98 Uno 70S
  • Mesleğiniz: Emekli
Arkadaşlar herkese selamlar,

Daha önce açmış olduğum konu başlıklarını takip eden arkadaşlar belki de biliyorlardır, fakat bilmeyenler için söyleyeyim ; 20 gün kadar önce emekli ikramiyemle 98 Model 70S aracımı aldım.
Benden önceki 2. sahibi maalesef biraz ihmalkar ve aracına özenmeyen biri olduğu için neredeyse araca komple bakım yaptım.Şu an araç Sabahları Gaz ile direkt çalışma problemi hariç benim için yeterli stabil bir durumda, ki o gazla çalışma sorunu için bujiler , termostat ve  filtreler de henüz değişmedi, hortumlar kontrol edilerek yapılacak bu son işlemden sonra umarım gideririm problemi.Yok olmadı en son Gaz beynini değiştireceğim.

Bu işlemler haliyle hem parça hemde işçilik baya bir masraflı oldu bana.Şu an işçilik veremeyeceğim elektrik konularım var halledecek.Arka pandizotu elimde mevcut olan 2 adet Pioneer TS-E2099 3 yollu 200 er Watt lık Kolonlara göre dizayn ettim, hoparlörleri yerleştirdim gayet güzel bağlantılarını da yapıp sabitledim.Fakat Radyo Teyp eski püskü bişey olduğundan onuda değiştirmek istiyorum.
Hepsiburada dan ŞU CİHAZI http://www.hepsiburada.com/navitech-tdc-4054-bluetooth-lu-radyo-sd-usb-oynatici-p-HBV000005Q5P5 ısmarladım kargoya verilmiş geliyor bugün yarın.
Aracımın ön hoparlörlerinden çıkan sesi beğenmiyorum, arkadaki Pioneer lar bana yeter diye tahmin ediyorum, ve öncelikle ön hoparlörleri iptal etmeyi düşünüyorum, sanırım bunun için, yeni gelecek olan teybi monte ederken önlerin kablolarını bağlamamak şimdilik bir çözüm olacak.
İnternette teyp montajı ile ilgili birkaç video izledim, bir yankeski ve elektrik bantı ile fazla zorlanmadan bağlantıları yapabileceğimi düşünüyorum.
Daha önce kendi bağlamış bu işin ehli arkadaşlardan fikir almak isterim.İpucu vs.

Sağlıkla Kalın

Ne Mutlu TÜRK üm diyene..
05 Aralık, 2017, 03:54:47 ÖS
Yanıtla #1

Çevrimdışı byvirus

• Tam bir Katılımcı ve UNOcu
  • REP: 16
  • 1998 uno 70S
    • Profili Görüntüle
  • Aracınızın Modeli: uno 70s
  • Mesleğiniz: ithalat-ihracat
Merhabalar bende kendim bağladım teybi eskisini sökerken sadece elektrik olan kabloya dikkat edin gerisi zaten anten ve kolonlardan oluşuyor birde sipariş ettiğiniz teybin içinde Bağlantı şeması muhtemelen vardır yoksa bile bağlantılar universal olduğu için hangi renk kablo ne işe yarıyor kolay bulursunuz
05 Aralık, 2017, 04:08:23 ÖS
Yanıtla #2

Çevrimdışı samatyalı69

• Katılımcı
  • **
    • Profili Görüntüle
Evet sağolun bende aynen öyle düşündüm, ilk kez yapacak olduğum için dikkat etmem gerekenler konusunda herhangi bir fikir verebilecek arkadaşların yorumlarını bekliyorum.Cevap için de teşekkürler.
Sarı ve Kırmızı kabloları birbirine bağlı olacak şekilde aküden gelen artı kutpa bağlayacağım, siyah zaten şase onuda bağladıktan sonra anten işi zaten tamam, birtek işte sadece arka hoparlörlere ses vermek istiyorum, önleri arkaları umarım rahat seçebilirim.Teypten çıkanları anlarım da, aküden geleni artık dene yanıl yoluyla bulacağız.
06 Aralık, 2017, 08:16:53 ÖÖ
Yanıtla #3

Çevrimdışı gkhan

• We have UNO, they don't...
    • Profili Görüntüle
  • Aracınızın Modeli: 70 SX
  • Mesleğiniz: Öğretmen
Düşüncen güzel abi kendin yapabilirsin. Ben de geçenlerde bir teyp ve dört adet (iki adet 13 cm iki adet 10 cm) hoparlör aldım ve kendim bağladım. Benim unonun orjinal basğlantı kabloları mevcut muhtemelen sizin ki de duruyordur. Hoparlörlerin yerine göre kablo renklerine bakın ve teyp ile gelen şemada belirtir arka sol ön sağ gibi onlarla eşleştirerek hoparlörleri bağlayın. Elektrik bağlantısına gelince onu şu an tam hatırlayamadım ama youtube ye bakarak yapmıştım. Yazınca çıkıyor bu tarz videolar. Tabi anfili fian bir sistemse hiç anlamam ki zaten sevmem. O zaman sizin işlemler değişik olacaktır. Velhasılı kolayca yapabilirsiniz. Beni tek zorlayan ön hoparlörler oldu. Birz zor girdi.
06 Aralık, 2017, 10:32:04 ÖÖ
Yanıtla #4

Çevrimdışı samatyalı69

• Katılımcı
  • **
    • Profili Görüntüle
Sağol cevabın için, teyp geldi bugün bağlayacağım kısmetse.Aslında önleri bağlamayı düşünmüyordum ama bağlamışken bağlayayım teybe, en doğrusu ön hoparlörleri söküp, 2 tane güzel 10 luk pioneer alıp onları takmak.
Dur bakalım bugün bir başlayayım.
06 Aralık, 2017, 10:33:36 ÖÖ
Yanıtla #5

Çevrimdışı byvirus

• 1998 uno 70S
    • Profili Görüntüle
Önlere 13 alın ses daha iyi çıkıyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
06 Aralık, 2017, 01:49:31 ÖS
Yanıtla #6

Çevrimdışı gkhan

• We have UNO, they don't...
    • Profili Görüntüle
  • Aracınızın Modeli: 70 SX
  • Mesleğiniz: Öğretmen
Önlere 13 cm uyar zaten orjinal 13 cm. Önler eğer orjinali duruyorsa çıkardığında göreceksin. Plastik bir parçaya punto ile tutturulmuş hoparlör.  O plastik parça da konsola vidalanıyor zaten o delikli kısımda dört adet vidalı köşelerden. Ben puntolarını söktüm ve yeni hoparöleri tel ile o plastik parçaya sabitledim aynı sekilde göğüse kendi vida yerlerine taktım. 13 olabilecekken 10 cm takman daha düşük performans demektir. Bence de 13 cm tak.
06 Aralık, 2017, 04:59:29 ÖS
Yanıtla #7

Çevrimdışı samatyalı69

• Katılımcı
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar 13 uyarısı için teşekkürler, ben bizim unocanlar ufak diye 10 olur zannetmiştim, iyi oldu uyardığınız.
Bu arada ben bağlantıyı elime yüzüme bulaştırdım.Elektrikçiye götürdüm hem teybi hem arka spoiler F1 çakar modülü 25 TL ya bağladı çocuk sağolsun :D

Bu arada navitech in Bluetoothlu USB SD Radyo cihazı gerçekten benim arkadaki 2 adet Pioneer TS-E2099 ile mükemmel uyum sağladı.Gerçekten tavsiye ederim.Hatta elektrikçi arkadaş bile abi bunlardan bize de alalım dedi.Tavsiye ediyorum cihazı.

Spoiler stop çakarın da işi tamam, yarın termostat, filtreler ve bujiler değişecek, akabinde rüzgarlığı yapıştırıp 1-2 resim çekip sizlerle paylaşacağım.

Sağolun
06 Aralık, 2017, 07:23:47 ÖS
Yanıtla #8

Çevrimdışı byvirus

• 1998 uno 70S
    • Profili Görüntüle
 Dıp tıs dıp tıs gezersiniz artık

07 Aralık, 2017, 03:06:31 ÖÖ
Yanıtla #9

Çevrimdışı samatyalı69

• Katılımcı
  • **
    • Profili Görüntüle
Dıp tıs dıp tıs gezersiniz artık

Valla ne yalan söyleyeyim dıptıs değil de yaş itibarı ile biz biraz orhan müslüm...ama tabi onların son kayıtlarıda dıptıs :D
Etiketler: