Hoşgeldiniz Uno Club, Türk Uno, Fiat Uno severlerin fan kulübü, Fiat Uno Forum

Uno Club, Türk Uno, Fiat Uno severlerin fan kulübü, Fiat Uno Forum

Gönderen Konu: vites geçişinde vuruntu  (Okunma sayısı 245 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

20 Aralık, 2017, 05:01:28 ÖS

Çevrimdışı sarege

• Yeni Katılımcı
  • *
  • REP: 0
    • Profili Görüntüle
  • Aracınızın Modeli: uno 1,4 ie sx
  • Mesleğiniz: özel sektör çalışan
Arkadaşlar iyi akşamlar aracım 70 sxie 98 model 41000 km de 1.vitesten 2.vitese geçişte bir vuruntu oluyor daha önce karşılaşan kimse oldumu acaba?

20 Aralık, 2017, 08:41:29 ÖS
Yanıtla #1

Çevrimdışı İhsan

• Katılımcı
  • **
  • REP: 1
    • Profili Görüntüle
Kilometre güzelmiş

Vuruntu benim araçtada oluyor hemde baskı balata ve senkromeçler yeni değiştiği halde
20 Aralık, 2017, 09:45:01 ÖS
Yanıtla #2

Çevrimdışı sarege

• Yeni Katılımcı
  • *
    • Profili Görüntüle
Kilometre güzelmiş

Vuruntu benim araçtada oluyor hemde baskı balata ve senkromeçler yeni değiştiği halde
Sağolasın anlayamadım neden olduğunu bende baskı balata dan şüphelenmiştim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
21 Aralık, 2017, 09:00:57 ÖÖ
Yanıtla #3

Çevrimdışı gkhan

• Tam bir Katılımcı ve UNOcu
  • REP: 16
  • We have UNO, they don't...
    • Profili Görüntüle
  • Aracınızın Modeli: 70 SX
  • Mesleğiniz: Öğretmen
Kilometre güzelmiş

Sağolasın anlayamadım neden olduğunu bende baskı balata dan şüphelenmiştim

Bende de olan bir durum kimi zaman. Ben artık bir şey beklemiyorum sonuçta yaşı belli gördüü kilometre belli. Usandırıyor bazen.
22 Aralık, 2017, 07:42:21 ÖS
Yanıtla #4

Çevrimdışı microsoft06

• Yeni Katılımcı
  • *
    • Profili Görüntüle
  • Aracınızın Modeli: Uno SXie
  • Mesleğiniz: Kafe
Bana kalırsa birde şanzuman yağını değiştirmeyi dene ben değiştirmeyi düşünüyorum fakat tapası nerede neresinden yağ konuluyor bulamadım. İçindeki yağı tamamen boşaltıp yeni yağ koymayı düşünüyorum. Bir kaç aydır bende de başladı bir den ikiye geçerken cırtlama ama yöntemini buldum birden ikiye direk atmayım geçişleri bir iki saniye geciktirince cırtlama yapmıyor direk vites değiştirisen yapıyor. Birde araç soğukken yapıyor genelde ısınınca sorun çözülüyor.
22 Aralık, 2017, 09:22:53 ÖS
Yanıtla #5

Çevrimdışı sarege

• Yeni Katılımcı
  • *
    • Profili Görüntüle
Şanzıman yağım yeni ama tapada hafif kaçak var bakıcaz artık çözüm bulursam paylaşırım

23 Aralık, 2017, 10:06:36 ÖS
Yanıtla #6

Çevrimdışı samatyalı69

• Katılımcı
  • **
  • Gök girsin Kızıl çıksın
    • Profili Görüntüle
  • Aracınızın Modeli: 98 Uno 70S
  • Mesleğiniz: Emekli
Bana kalırsa birde şanzuman yağını değiştirmeyi dene ben değiştirmeyi düşünüyorum fakat tapası nerede neresinden yağ konuluyor bulamadım. İçindeki yağı tamamen boşaltıp yeni yağ koymayı düşünüyorum. Bir kaç aydır bende de başladı bir den ikiye geçerken cırtlama ama yöntemini buldum birden ikiye direk atmayım geçişleri bir iki saniye geciktirince cırtlama yapmıyor direk vites değiştirisen yapıyor. Birde araç soğukken yapıyor genelde ısınınca sorun çözülüyor.
Ya afedersiniz de kardeşim eşşekmi osuruyor, ben ne demişim, şanzıman yağı tamam ama gene vuruyor vitesler...Ya dostum biz bunları uzaya mı yazıyoruz ? Paylaşalım da insanlar bilsin diye bu gruba üyeyiz.Bilmeden yaşamadan burda kimse sallamasın göbişten..
Ne Mutlu TÜRK üm diyene..
25 Aralık, 2017, 08:14:08 ÖÖ
Yanıtla #7

Çevrimdışı sarege

• Yeni Katılımcı
  • *
    • Profili Görüntüle
Tekrar merhabalar arkadaşlar , vuruntunun oluşunu şu şekilde tespit ettim , 1.viteste 3bin devirlere kadar gelince vites atmadan debriyaja basıp bırakınca normalde araba yığılması gerekirken vuruntu oluşuyor bilmiyorum anlatabildimmi sanki debriyaj balatası kaçırıyor de kesik kesik tutuyor gibi bu konuda bir fikri olan varsa paylaşırsa sevinirim.
25 Aralık, 2017, 09:01:08 ÖÖ
Yanıtla #8

Çevrimdışı gkhan

• Tam bir Katılımcı ve UNOcu
  • REP: 16
  • We have UNO, they don't...
    • Profili Görüntüle
  • Aracınızın Modeli: 70 SX
  • Mesleğiniz: Öğretmen
Tekrar merhabalar arkadaşlar , vuruntunun oluşunu şu şekilde tespit ettim , 1.viteste 3bin devirlere kadar gelince vites atmadan debriyaja basıp bırakınca normalde araba yığılması gerekirken vuruntu oluşuyor bilmiyorum anlatabildimmi sanki debriyaj balatası kaçırıyor de kesik kesik tutuyor gibi bu konuda bir fikri olan varsa paylaşırsa sevinirim.

Abi bu şekilde elbette vuruntu yapar.  3 bine çıkarsa 1. viteste ve debriyaja bas çek yapılırsa başka ne olabilir ki ?
25 Aralık, 2017, 11:38:14 ÖÖ
Yanıtla #9

Çevrimdışı sarege

• Yeni Katılımcı
  • *
    • Profili Görüntüle

Abi bu şekilde elbette vuruntu yapar.  3 bine çıkarsa 1. viteste ve debriyaja bas çek yapılırsa başka ne olabilir ki ?

Bunu refleks olarak yaptığımı farkettim bir sorundan kaynaklanmıyor ise sorun yok
Etiketler: