Hoşgeldiniz Uno Club, Türk Uno, Fiat Uno severlerin fan kulübü, Fiat Uno Forum

Uno Club, Türk Uno, Fiat Uno severlerin fan kulübü, Fiat Uno Forum

* unocan.com için Android uygulaması

unocan.com ANDROID uygulamızı indirebilirsiniz. İndirmek için TIKLAYINIZ.....

Gönderen Konu: Yakıt Sarfiyatını Düşürme  (Okunma sayısı 1408 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

12 Ocak, 2018, 06:36:56 ÖÖ
Yanıtla #10

Çevrimdışı oğuz

• Yeni Katılımcı
  • *
  • REP: 0
    • Profili Görüntüle
  • Aracınızın Modeli: 1998
  • Mesleğiniz: sağlıkçı
öncelikle iyi günler yaklaşık 3 ay önce 98 model uno 70s aldım arabayı ön yargıyla aldım ama hidrolik direksiyon ve çok fazla sorun çıkarmaması unoma olan ilgimi ve seyğimi artırdı. yalnız aklıma takılan bişey var 2.97 den 67 liraya depo fulllüyorum geçen hafta 67 lira ile 230km yaparken son depo dolduruşumda 205km yaptığımı anladım fakat devrini zorlayarak kullanmıştım ayrıca depoyu doldurduktan sonra arkadan gaz kokusu ve dolum yapılan yerden gaz sesi geliyor sizce herşey yolunda mı ? teşekkürler :)
12 Ocak, 2018, 07:53:10 ÖÖ
Yanıtla #11

Çevrimdışı gkhan

• Tam bir Katılımcı ve UNOcu
  • REP: 16
  • We have UNO, they don't...
    • Profili Görüntüle
  • Aracınızın Modeli: 70 SX
  • Mesleğiniz: Öğretmen
Yakıt çok yüksek değil gibi ama gaz kokusu dikkat edilmesi gerekiyor. Oto lpg cilerde cihaz var kaçak algılayıcı. İki dakikada belli olur. Gitmişken hem de bu ses olayını söylerdin.
12 Ocak, 2018, 08:13:18 ÖÖ
Yanıtla #12

Çevrimdışı ERCAN11

• Yeni Katılımcı
  • *
    • Profili Görüntüle
  • Aracınızın Modeli: UNO 98 70 S
  • Mesleğiniz: MEMUR
iyi günler arkadaşlar aranıza yeni katılanlardanım bende 3 yıldır uno 70 s kullanıcısıyım ama bu aralar gerçekten yakıt konusunda sıkıntılıyım lgp simit tüp kullanıyorum aracımda 105 liraya doluyor 3.10 dan fakat 180 km zor yapıyorum şehir içi bunu nasıl olurda düşürebiliriz öneriniz varsa bilgilenmek istiyorum. ayrıca aracıma yeni motor yapıldı eskimiş bütün parçalar yenilendi pistonlar dahil.
12 Ocak, 2018, 09:13:38 ÖÖ
Yanıtla #13

Çevrimdışı gereksizuye

• Yeni Katılımcı
  • *
    • Profili Görüntüle
  • Aracınızın Modeli: 1999 70S
iyi günler arkadaşlar aranıza yeni katılanlardanım bende 3 yıldır uno 70 s kullanıcısıyım ama bu aralar gerçekten yakıt konusunda sıkıntılıyım lgp simit tüp kullanıyorum aracımda 105 liraya doluyor 3.10 dan fakat 180 km zor yapıyorum şehir içi bunu nasıl olurda düşürebiliriz öneriniz varsa bilgilenmek istiyorum. ayrıca aracıma yeni motor yapıldı eskimiş bütün parçalar yenilendi pistonlar dahil.

Ben şehiriçi 10 litre civarı yakıyorum. Benim aracımda yaptıklarımç
öncelikle karbirator hava filtresi kabında hava kaçaklarını tamamen yok ettim.
hava girişini yarı yarıya bantla kapattım.
hava filtre kabı altındaki deliğiğin mandalını yukarı önlendirip tamamen kapattım.
avans ayarını bir miktar düşürdüm.
sonra lpg ciye gidip bilgisayar ile gaz ayarını yükte ve boşta olmak üzere ayarlattım.
12 Ocak, 2018, 10:06:29 ÖÖ
Yanıtla #14

Çevrimdışı ERCAN11

• Yeni Katılımcı
  • *
    • Profili Görüntüle
  • Aracınızın Modeli: UNO 98 70 S
  • Mesleğiniz: MEMUR
benim karbüratör ve hava filitresine hiç bakılmadı galiba o yüzden olabilir temizlik yaptırdıktan sonra yazıcam sonucu
Etiketler: