Hoşgeldiniz Uno Club, Türk Uno, Fiat Uno severlerin fan kulübü, Fiat Uno Forum

Uno Club, Türk Uno, Fiat Uno severlerin fan kulübü, Fiat Uno Forum

Gönderen Konu: Ön sağdan gelen tık tıkı tık tık ses hak.  (Okunma sayısı 709 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

30 Aralık, 2017, 11:17:57 ÖÖ

Çevrimdışı Aytaç onursal

• Yeni Katılımcı
  • *
  • REP: 0
    • Profili Görüntüle
  • Aracınızın Modeli: 98 70S
  • Mesleğiniz: Mağaza yöneticisi
Herkese selamlar. Arkadaşlar 98 70s unom var 80 binde tamamen orijinal. Geçen ay yıllık bakım icin ustama gittim. Yağ, filitreler,buji değişti. Fren balatalari temizlendi ayar yapıldı. Ve Herşey böyle başladı. Bizim mahallenin yolu biraz lakalı hafif girintili çıkıntılı bir yol. Ve hergun eve giderken on sağdan tık tıkı tık tıkı tık sesler duymaya başladım. İlginç olan bunu sadece 20 km
Gibi yavaş giderken duyuyorum. Ustaya geri gittim. Kaldırdık baktık herşey normal. Birde rot balansa git baksınlar dedi. Orada herşey güzel çıktı. Fakat benim bu ses çok canımı sıktı. Başka bir arkadasım var Fiat servissen ayrıldı dükkan açtı ona gittim. Oda heryere baktı. Sadece ön balatalar azalmış. Boşluk var onlar yapıyor başka bir sıkıntı görünmüyor dedi. Bende hazır değişiyor boch marka disk de aldım komple yenilendi. 2 gün bir şey Yok tam rahatladım derken bizim mahallenin yolunda yine başladı. 15 gündür bu sesi dinlemekten teyp açamaz oldum.
Sürekli sesi dinliyorum. Kafayı yiyeceğim. Acaba aranızda böyle bir ses sorunu olan ve çözen oldu mu. Arabadan sorgulaya başladım bulamazsam deli olacağım. Şimdiden Yardımlarınız icin Teşekkür ederim.

30 Aralık, 2017, 08:25:30 ÖS
Yanıtla #1

Çevrimdışı ertus3327

• Yeni Katılımcı
  • *
    • Profili Görüntüle
  • Aracınızın Modeli: Uno 70sx
  • Mesleğiniz: Pazarlama elemani
Herkese selamlar. Arkadaşlar 98 70s unom var 80 binde tamamen orijinal. Geçen ay yıllık bakım icin ustama gittim. Yağ, filitreler,buji değişti. Fren balatalari temizlendi ayar yapıldı. Ve Herşey böyle başladı. Bizim mahallenin yolu biraz lakalı hafif girintili çıkıntılı bir yol. Ve hergun eve giderken on sağdan tık tıkı tık tıkı tık sesler duymaya başladım. İlginç olan bunu sadece 20 km
Gibi yavaş giderken duyuyorum. Ustaya geri gittim. Kaldırdık baktık herşey normal. Birde rot balansa git baksınlar dedi. Orada herşey güzel çıktı. Fakat benim bu ses çok canımı sıktı. Başka bir arkadasım var Fiat servissen ayrıldı dükkan açtı ona gittim. Oda heryere baktı. Sadece ön balatalar azalmış. Boşluk var onlar yapıyor başka bir sıkıntı görünmüyor dedi. Bende hazır değişiyor boch marka disk de aldım komple yenilendi. 2 gün bir şey Yok tam rahatladım derken bizim mahallenin yolunda yine başladı. 15 gündür bu sesi dinlemekten teyp açamaz oldum.
Sürekli sesi dinliyorum. Kafayı yiyeceğim. Acaba aranızda böyle bir ses sorunu olan ve çözen oldu mu. Arabadan sorgulaya başladım bulamazsam deli olacağım. Şimdiden Yardımlarınız icin Teşekkür ederim.
Oncelikle mrb bnm unocandada ayni sorun peydah olmustu on balata yaylarin gevsedigi icin o ses cikiyor bn kendim sokup gerdirip olayi cozdum senden bi tamircide veya lastikcide yaptirabilirsin gecmis olsun

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

30 Aralık, 2017, 08:35:57 ÖS
Yanıtla #2

Çevrimdışı Aytaç onursal

• Yeni Katılımcı
  • *
    • Profili Görüntüle
Dediğiniz düşününce Mantıklı geldi. Çünkü yapıldıktan sonra 2 gün kadar ses gelmedi. Sonradan tekrar başladı. O zaman bu yay özelliğini kaybetmiş komple yenilenmesi mi lazim. Yoksa sadece gerilince düzeliyor mu. Çünkü Muhtemelen onlarda bunu gerdirdi ama 2 gün sonra tekrar eski haline geldi. Ya tam gerilmedi yada bu malzeme özelliğini kaybetmiş durumda. Yenisi nereden bulunur adı nedir o da belli değil.
30 Aralık, 2017, 08:50:17 ÖS
Yanıtla #3

Çevrimdışı ertus3327

• Yeni Katılımcı
  • *
    • Profili Görüntüle
  • Aracınızın Modeli: Uno 70sx
  • Mesleğiniz: Pazarlama elemani
Dediğiniz düşününce Mantıklı geldi. Çünkü yapıldıktan sonra 2 gün kadar ses gelmedi. Sonradan tekrar başladı. O zaman bu yay özelliğini kaybetmiş komple yenilenmesi mi lazim. Yoksa sadece gerilince düzeliyor mu. Çünkü Muhtemelen onlarda bunu gerdirdi ama 2 gün sonra tekrar eski haline geldi. Ya tam gerilmedi yada bu malzeme özelliğini kaybetmiş durumda. Yenisi nereden bulunur adı nedir o da belli değil.
Yeni balata aldigin zaman icinden yaylarda cikiyor  muhtemelen senin yaylari degistirmemislerdir

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

01 Ocak, 2018, 07:22:27 ÖS
Yanıtla #4

Çevrimdışı pross

• Yeni Katılımcı
  • *
    • Profili Görüntüle
  • Aracınızın Modeli: 1999 70s
Aynı sorun benimde başıma gelmişti ertus3327 nin dediği gibi ya yayı değiştirmemişlerdir yada senin bijonların birini farklı yani uzun şahin bijonu taktılar ise yayı taksalar bile lastiği takıp bijonları geçirdikten sonra uzun olan bijon yayı yerinden sökebilir ve buda ses yapar onları kontrol ettir.
01 Ocak, 2018, 08:07:47 ÖS
Yanıtla #5

Çevrimdışı Aytaç onursal

• Yeni Katılımcı
  • *
    • Profili Görüntüle
Yok sağ öndeki bijonlar orijinal ama bu da benim gibi herkesin aklında olması gereken bir bilgi. Teşekkür ederim bilmiyordum. Yarın gideceğim tekrar. Dediğiniz gibi yayı değiştirdi mi eskiyi mi kullandı soracağım. Ona göre doğru dürüst yapsınlar da bende rahatlayayım. Yoksa fena canımı sıktı bu ses. Umarım doğru tespittir. Sonucu yazarım herkesin aklında kalması açısından. İyi akşamlar cümleten.
04 Ocak, 2018, 07:47:43 ÖS
Yanıtla #6

Çevrimdışı Aytaç onursal

• Yeni Katılımcı
  • *
    • Profili Görüntüle
Dün sabah gittim. Baktı Balat’a yayları yeni bunda sıkıntı Yok defi. Kaliper pimlerinde biraz boşluk var ama o kadar ses yapmaz dedi. İstersen tornaya verelim sıfırlansın dedi. Kaynakla kaliperin pim yuvasını doldurup tekrar pim çapında acıyorlar.kalper yuvasında boşluk olduğu icin yeni pim alsanda bu kadar sağlıklı olmuyor. Kesin cozum bu dendi. Tamam dedik. 30 tl tornacı 30 usta aldı. Bir heves bindim ayni ses devam. Kafayı yiyeceğim. Geri gidemedim mesaim başlıyordu.
Etiketler:

Facebook Comments