Hoşgeldiniz Uno Club, Türk Uno, Fiat Uno severlerin fan kulübü, Fiat Uno Forum

Uno Club, Türk Uno, Fiat Uno severlerin fan kulübü, Fiat Uno Forum

Gönderen Konu: Konya'da Uno Beyin Tamiri  (Okunma sayısı 240 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

09 Ocak, 2018, 10:10:12 ÖÖ

Çevrimdışı gkhan

• Tam bir Katılımcı ve UNOcu
  • REP: 16
  • We have UNO, they don't...
    • Profili Görüntüle
  • Aracınızın Modeli: 70 SX
  • Mesleğiniz: Öğretmen
Bu konuda bahsedeceğim mesele bu beyinli unolarda anlık tekleme kerkinme olayı olacaktır. Aracımda bu durum var ve çokça tavsiye edilen digiplexe şase kablosu çekme işe yaramadı. Beyin tamicilerine gittim ama biz buna bakmayız dediler. Egeçen ustama sordum ve bir tamirci önerdi. Bu usta yaparım dedi ve 150 tl istedi. Ancak garanti veremem şansın %70 dedi. Haklı da yani bu iş garanti verilebilecek bir iş değil.

Konya'da arkadaşlar bilir eski sanayiyi. İlhan oto beyin tamiri ve yazılım diye bir dükkan. Bilen giden yaptıran var mı ne dersiniz ?

Geçen volan sensörünü temizledim düzelir mi diye ama nafile. Çıkma digiplexler 450 tl. Tamir daha mantıklı geldi ve ara tatilde gitmeyi düşünüyorum.

Edit: Bir de şunu istiyorum adam beyin denemeye dahi 50 tl istedi. Konya da digiplex beyni sağlam oan ve bana yardımcı olabilecek bir arkadaş var mı beyni takıp bir denesek sorunu anlamak için ? Yardımcı olursanız çok sevinirim.
« Son Düzenleme: 09 Ocak, 2018, 10:25:33 ÖÖ Gönderen: gkhan »

09 Ocak, 2018, 10:24:58 ÖÖ
Yanıtla #1

Çevrimdışı cvdtbalkes

• Katılımcı
  • **
  • REP: 1
    • Profili Görüntüle
  • Aracınızın Modeli: 1996
  • Mesleğiniz: tekniker
Hocam normal 70s ateslemesine cevirenler arkadaslar vardi cok masrafli degil ise denenebilir belki

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

09 Ocak, 2018, 10:27:02 ÖÖ
Yanıtla #2

Çevrimdışı gkhan

• Profili Görüntüle
Hocam normal 70s ateslemesine cevirenler arkadaslar vardi cok masrafli degil ise denenebilir belki

Başka bir elektrikçi bu iş için 400 tl istedi. Parçalar alınıp yapılabilir ben anlasam yapacağım ama anlayamıyorum bu elektrik işinden.
09 Ocak, 2018, 10:48:13 ÖÖ
Yanıtla #3

Çevrimdışı cvdtbalkes

• Katılımcı
  • **
  • REP: 1
    • Profili Görüntüle
  • Aracınızın Modeli: 1996
  • Mesleğiniz: tekniker
Hocam facebookta umut olpak paylasmisti daha onceden. Youtube de videosuda var yaptiktan sonrasinda. Eger sifirdan yapilisi paylasilsa gercekten yararli olur bi distributor ile cozulse islem gercekten omurluk ve ekonomik olur bende anlamiyorum basit seylerin haricinde

09 Ocak, 2018, 11:48:36 ÖÖ
Yanıtla #4

Çevrimdışı mbuyukadam

• Yeni Katılımcı
  • *
  • REP: 0
    • Profili Görüntüle
  • Aracınızın Modeli: 1.4 ie 70s
       Hocam, Kilometreci Yasar usta var çıkma beyin onalarda var. Denemek için para alırmı onu bilmiyorum. Ben bir tamirci vasıtası ile gitmiştim, beyin sağlam mı değil mi diye 2- 3 tane beyim denedi benim beyin sağlam çıktı.
09 Ocak, 2018, 12:06:32 ÖS
Yanıtla #5

Çevrimdışı gkhan

• Profili Görüntüle
       Hocam, Kilometreci Yasar usta var çıkma beyin onalarda var. Denemek için para alırmı onu bilmiyorum. Ben bir tamirci vasıtası ile gitmiştim, beyin sağlam mı değil mi diye 2- 3 tane beyim denedi benim beyin sağlam çıktı.

Sen neden gitmiştin abi ? Ve bir de nerede dükkanı yaşar ustanın ?
09 Ocak, 2018, 12:11:56 ÖS
Yanıtla #6

Çevrimdışı emrahakin

• Yeni Katılımcı
  • *
    • Profili Görüntüle
  • Aracınızın Modeli: 2001
  • Mesleğiniz: Bilgisayar Progrmcısı
Konuyu takipteyim arkadaşlar aynı sorun bende de var.
09 Ocak, 2018, 02:31:40 ÖS
Yanıtla #7

Çevrimdışı mbuyukadam

• Yeni Katılımcı
  • *
    • Profili Görüntüle

Ben benzinde çalıştıramamıştım. Tamirciye gittim tamirci yapamadı, elektirikçiye gittim elektirikçi yapamadı, tekrar tamirciye gittim beyninde sıkıntı var dedi beni Yaşar Ustaya yönlendirdi. Yaşar Usta da 2 - 3 tane beyin denedik beyinden olmadığını anladık. Orada çalışan arkadaş bunu yapsa yapsa Tempracı Şener yapar dedi orada halletim sonunda. Kilometreci Yaşar Ustanın dükkanı Karatay sanayi kent plaza girişinden gireceksin oradan birine sor tarif ederler.
09 Ocak, 2018, 03:02:02 ÖS
Yanıtla #8

Çevrimdışı emrahakin

• Yeni Katılımcı
  • *
    • Profili Görüntüle
  • Aracınızın Modeli: 2001
  • Mesleğiniz: Bilgisayar Progrmcısı

Ben benzinde çalıştıramamıştım. Tamirciye gittim tamirci yapamadı, elektirikçiye gittim elektirikçi yapamadı, tekrar tamirciye gittim beyninde sıkıntı var dedi beni Yaşar Ustaya yönlendirdi. Yaşar Usta da 2 - 3 tane beyin denedik beyinden olmadığını anladık. Orada çalışan arkadaş bunu yapsa yapsa Tempracı Şener yapar dedi orada halletim sonunda. Kilometreci Yaşar Ustanın dükkanı Karatay sanayi kent plaza girişinden gireceksin oradan birine sor tarif ederler.

Tempracı şener'in yeri neresi hocam benzinde ki çalışmama sorunu ben de var. Bir de aracınız enjeksiyonlu model değil mi?
09 Ocak, 2018, 03:13:23 ÖS
Yanıtla #9

Çevrimdışı mbuyukadam

• Yeni Katılımcı
  • *
    • Profili Görüntüle
     Şenerin yeri Eski sanayi sonunda camii var onun o aralarda bir yerde çok dar bir sokakta idi. sorarsan gösterirler herhalde bende yerini tam hatırlayamadım. Benim araba enjeksiyonlu.
Etiketler: