Hoşgeldiniz Uno Club, Türk Uno, Fiat Uno severlerin fan kulübü, Fiat Uno Forum

Uno Club, Türk Uno, Fiat Uno severlerin fan kulübü, Fiat Uno Forum

Gönderen Konu: Konya'da Uno Beyin Tamiri  (Okunma sayısı 240 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

09 Ocak, 2018, 08:41:25 ÖS
Yanıtla #10

Çevrimdışı gkhan

• Tam bir Katılımcı ve UNOcu
  • REP: 16
  • We have UNO, they don't...
    • Profili Görüntüle
  • Aracınızın Modeli: 70 SX
  • Mesleğiniz: Öğretmen
       Hocam, Kilometreci Yasar usta var çıkma beyin onalarda var. Denemek için para alırmı onu bilmiyorum. Ben bir tamirci vasıtası ile gitmiştim, beyin sağlam mı değil mi diye 2- 3 tane beyim denedi benim beyin sağlam çıktı.

Sen neden gitmiştin abi ? Ve bir de nerede dükkanı yaşar ustanın ?

Ben benzinde çalıştıramamıştım. Tamirciye gittim tamirci yapamadı, elektirikçiye gittim elektirikçi yapamadı, tekrar tamirciye gittim beyninde sıkıntı var dedi beni Yaşar Ustaya yönlendirdi. Yaşar Usta da 2 - 3 tane beyin denedik beyinden olmadığını anladık. Orada çalışan arkadaş bunu yapsa yapsa Tempracı Şener yapar dedi orada halletim sonunda. Kilometreci Yaşar Ustanın dükkanı Karatay sanayi kent plaza girişinden gireceksin oradan birine sor tarif ederler.

Dediğin ustayı şimdi bildim. Eski sanayi karşısında ki sanayiye gireceğiz. Daha önce uğramıştım ama bakmadı. O zaman beyin yoktu belkide elinde. Benzinde çalışmnamasının sebebi neymiş peki nasıl tamir etti ?
10 Ocak, 2018, 07:09:10 ÖÖ
Yanıtla #11

Çevrimdışı mbuyukadam

• Yeni Katılımcı
  • *
  • REP: 0
    • Profili Görüntüle
  • Aracınızın Modeli: 1.4 ie 70s
       Hocam, Kilometreci Yasar usta var çıkma beyin onalarda var. Denemek için para alırmı onu bilmiyorum. Ben bir tamirci vasıtası ile gitmiştim, beyin sağlam mı değil mi diye 2- 3 tane beyim denedi benim beyin sağlam çıktı.

Sen neden gitmiştin abi ? Ve bir de nerede dükkanı yaşar ustanın ?

Ben benzinde çalıştıramamıştım. Tamirciye gittim tamirci yapamadı, elektirikçiye gittim elektirikçi yapamadı, tekrar tamirciye gittim beyninde sıkıntı var dedi beni Yaşar Ustaya yönlendirdi. Yaşar Usta da 2 - 3 tane beyin denedik beyinden olmadığını anladık. Orada çalışan arkadaş bunu yapsa yapsa Tempracı Şener yapar dedi orada halletim sonunda. Kilometreci Yaşar Ustanın dükkanı Karatay sanayi kent plaza girişinden gireceksin oradan birine sor tarif ederler.

Dediğin ustayı şimdi bildim. Eski sanayi karşısında ki sanayiye gireceğiz. Daha önce uğramıştım ama bakmadı. O zaman beyin yoktu belkide elinde. Benzinde çalışmnamasının sebebi neymiş peki nasıl tamir etti ?

benzin filtresinde sıkıntı varmış içindeki boruyu değiştirdi sanırsam.
10 Ocak, 2018, 09:45:07 ÖÖ
Yanıtla #12

Çevrimdışı gkhan

• Profili Görüntüle
Hocam facebookta umut olpak paylasmisti daha onceden. Youtube de videosuda var yaptiktan sonrasinda. Eger sifirdan yapilisi paylasilsa gercekten yararli olur bi distributor ile cozulse islem gercekten omurluk ve ekonomik olur bende anlamiyorum basit seylerin haricinde

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Takip ediyorum o arkadaşı. En son paylaştı dediğin videoyu. Tamalanmış halini göremedim ama. Gel gelelim o videodan da anlamadım.
10 Ocak, 2018, 09:58:03 ÖÖ
Yanıtla #13

Çevrimdışı cvdtbalkes

• Katılımcı
  • **
  • REP: 1
    • Profili Görüntüle
  • Aracınızın Modeli: 1996
  • Mesleğiniz: tekniker
Kendisine ulasabilirseniz yardimci olur belki. Birde facebookta grupta paylasin isterseniz daha onceden yaptik diyen arkadaslarda olmustu 70s ateslemesine cevirenler

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

10 Ocak, 2018, 04:47:31 ÖS
Yanıtla #14

Çevrimdışı 42alperunocu

• Yeni Katılımcı
  • *
    • Profili Görüntüle
  • Mesleğiniz: Operatör
Slm arkadaşlar 96 1.4 ie UNO can im var alalı 6 ay kadar oldu aldığım zaman tekleme rölanti problemi ne arasan vardı burdan konuları araştırırken bir kaç çözüm yolları denedim dixi pekse kablo atma rölanti ayarını yapma kendim denedim bunları lakin sorun Buji kabloları ve Buji lerde çıktı birde dispiratorun kapağını makarasini değiştirdim şimdi canavar gibi maşallah  . Lakin 3 güne bir beyne reset atıyorum kontağı açıp beynin soketini çıkarır 10 kadar sayar kontağı kapatıp soketi takarım 8_10 kere tekrarladim bu olayı şimdi tek marsta canavar tekleme rölanti problemi kalmadı bu söylediklerim LPG de yapıldı benzinde denemedim hiç daha malum benzin pahalı .
10 Ocak, 2018, 08:06:55 ÖS
Yanıtla #15

Çevrimdışı gkhan

• Profili Görüntüle
Slm arkadaşlar 96 1.4 ie UNO can im var alalı 6 ay kadar oldu aldığım zaman tekleme rölanti problemi ne arasan vardı burdan konuları araştırırken bir kaç çözüm yolları denedim dixi pekse kablo atma rölanti ayarını yapma kendim denedim bunları lakin sorun Buji kabloları ve Buji lerde çıktı birde dispiratorun kapağını makarasini değiştirdim şimdi canavar gibi maşallah  . Lakin 3 güne bir beyne reset atıyorum kontağı açıp beynin soketini çıkarır 10 kadar sayar kontağı kapatıp soketi takarım 8_10 kere tekrarladim bu olayı şimdi tek marsta canavar tekleme rölanti problemi kalmadı bu söylediklerim LPG de yapıldı benzinde denemedim hiç daha malum benzin pahalı .

Değiştirdim usta bende dediklerini ama nafile. Reset atmadığın zaman ne oluyor da reset atıyorsun peki ?
11 Ocak, 2018, 09:43:34 ÖÖ
Yanıtla #16

Çevrimdışı 42alperunocu

• Yeni Katılımcı
  • *
    • Profili Görüntüle
  • Mesleğiniz: Operatör
Beyine yakıt direktifleri yanlış gönderiyor LPG de başka benzinde başka o yüzden reset atılır ca fabrika ayarlarına dönüyor beyin bu yüzden belli bir müddet doğru sinyalleri gönderiyor bu da düzgün çalışmasını sağlıyor sonra tekrar aynı yanlış sinyaller gönderiyor valla benimkinde umutsuz vaka idi ben bu anlattiklarimi yaparak çözdüm sorunu kardeşim .
Etiketler: