Hoşgeldiniz Uno Club, Türk Uno, Fiat Uno severlerin fan kulübü, Fiat Uno Forum

Uno Club, Türk Uno, Fiat Uno severlerin fan kulübü, Fiat Uno Forum

Gönderen Konu: Müzik Tesisatı  (Okunma sayısı 6078 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

20 Mart, 2016, 10:21:52 ÖS
Yanıtla #10

Çevrimdışı favci1

• Yeni Katılımcı
  • *
  • REP: 4
    • Profili Görüntüle
  • Aracınızın Modeli: 70 ie
  • Mesleğiniz: Uçak teknisyeni
Arabama orta düzeyde bir ses sistemi kurmak istiyorum.. Aşırı yüksek ses istemiyorum, temiz ve berrak ses istiyorum.. Nelere ihtiyacım var?

Ustad tam olarak konuyu actiginiz noktadayim. Ayni sekilde mutevazi bir ses sistemi almak istiyorum ancak pandizotu yeni aldim onu kestirmeden sadece orjinal hoparlor yuvalarini kullanmak istiyorum. Siz ses sistemini yaptinizmi. Memnunsaniz yardimci olurmusuz
21 Mart, 2016, 07:12:12 ÖÖ
Yanıtla #11

Çevrimdışı 380Volt

• Tam bir katılımcı
  • REP: 14
  • ASAD
    • Profili Görüntüle
  • Aracınızın Modeli: 70s
  • Mesleğiniz: ELEKTRİK VE İKLİMLENDİRME TEKNİKERİ--TEKNİK ŞEF
Kompenant alıp orjinal yuvaya takın yeter orjinallik önemlidir ☺
İZMİR ELEKTRİK TEKNİKER VE TEKNİSYENLERİ ODASI

AUTO SPECİAL ARGE DEPARTMENT
23 Mart, 2016, 07:46:30 ÖS
Yanıtla #12

Çevrimdışı gkhan

• Tam bir Katılımcı ve UNOcu
  • REP: 16
  • We have UNO, they don't...
    • Profili Görüntüle
  • Aracınızın Modeli: 70 SX
  • Mesleğiniz: Öğretmen
Arabama orta düzeyde bir ses sistemi kurmak istiyorum.. Aşırı yüksek ses istemiyorum, temiz ve berrak ses istiyorum.. Nelere ihtiyacım var?

Ustad tam olarak konuyu actiginiz noktadayim. Ayni sekilde mutevazi bir ses sistemi almak istiyorum ancak pandizotu yeni aldim onu kestirmeden sadece orjinal hoparlor yuvalarini kullanmak istiyorum. Siz ses sistemini yaptinizmi. Memnunsaniz yardimci olurmusuz

Pandizot ne kadar acaba ?
25 Mart, 2016, 02:29:42 ÖS
Yanıtla #13

Çevrimdışı Quatro

• Yeni Katılımcı
  • *
  • REP: 0
    • Profili Görüntüle
  • Aracınızın Modeli: 1998
Bende ki ses sistemini bi atam size :D
26 Mart, 2016, 01:49:43 ÖÖ
Yanıtla #14

Çevrimdışı favci1

• Yeni Katılımcı
  • *
  • REP: 4
    • Profili Görüntüle
  • Aracınızın Modeli: 70 ie
  • Mesleğiniz: Uçak teknisyeni
150 ye orijinal lancia buldum aldım. İstanbul sistem oto. Elinde tek ti ama bi ara istersen.
28 Mart, 2016, 10:59:31 ÖÖ
Yanıtla #15

Çevrimdışı mst5481

• Yeni Katılımcı
  • *
    • Profili Görüntüle
  • Aracınızın Modeli: 1998 70 sx ie
Dostum araçta başka öncelikler çıktı henüz sistemine dair birşey yapmadım daha..
28 Mart, 2016, 03:23:53 ÖS
Yanıtla #16

Çevrimdışı Gökhan Polat

• Yeni Katılımcı
  • *
  • REP: 1
    • Profili Görüntüle
  • Aracınızın Modeli: Uno S
  • Mesleğiniz: Öğrenci Emeklisi

Pandizot ne kadar acaba ?
Pandizot a bosa para verme araba seninle yasamayacak sonucta 200e yakındır bulunmadığı için, tavsiyem marangoza a git ayni olculerde bi pandizot yaptır kırılmayacak esneyemeyecek tarz hafif olsun, sonra kestir istedigin yerden vida ile hoparloru baglarlar elinde 100 lira sana kalır.
04 Nisan, 2016, 08:51:22 ÖS
Yanıtla #17

Çevrimdışı 380Volt

• Tam bir katılımcı
  • REP: 14
  • ASAD
    • Profili Görüntüle
  • Mesleğiniz: ELEKTRİK VE İKLİMLENDİRME TEKNİKERİ--TEKNİK ŞEF
Ses sistemi aslında inanılmaz ciddi bir konu. Ben Ses Mühendisliği okudum. Ne yazık ki temiz ve fazla sesi arkaya 10 tane 250'lik koyunca alacağımızı düşünüyoruz. Uno için zaten fazla güçlü tesisata ihtiyaç yok.

Öne 100 Watt arkaya 150 - 250 Watt kolonla 4 çıkışlı iyi bir CD Radyo çalar iş görür.
Size hemen bir maliyet yapalım....

CD Radyo çalar: PIONEER MVH-171UB 4 x 50W USB/Aux Özellikli Oto Teyp 250 TL

Hoparlör:  KENWOOD KFC-E1064 10 Cm 3 Yollu Hoparlör 79 TL

Hoparlör'den 4 tane alabilir yada arkaya biraz daha büyük birşey takabilirsiniz.

Herz ne kadar düşük olursa biliyorsunuzdur o kadar iyi bas duyma eşiğiniz artacaktır.

Arkaya isteğinize bağlı böyle bir tercih de yapabilirsiniz. Sadece arkaya bile bunlar yetecektir.

PIONEER TS A6923I Koaksiyel 3 Yollu 400W Hoparlör 139 TL

Böylece yaklaşık 500 TL gibi bir ses sistemi fazlasıyla yetecektir.
Abi benim hoparlörlerin bazıları da cızırtı yapıyor hele yükses seste daha bi  fazla yapıyor neden olur nasıl çözeriz ?

Hoparlöre toz gelmiş de olabilir ciddi söylüyorum ben aracın orjinal hoparlörlerini temizledim ve kullanıyorum ses düzeldi
İZMİR ELEKTRİK TEKNİKER VE TEKNİSYENLERİ ODASI

AUTO SPECİAL ARGE DEPARTMENT
05 Nisan, 2016, 10:27:55 ÖÖ
Yanıtla #18

Çevrimdışı gkhan

• Tam bir Katılımcı ve UNOcu
  • REP: 16
  • We have UNO, they don't...
    • Profili Görüntüle
  • Aracınızın Modeli: 70 SX
Ses sistemi aslında inanılmaz ciddi bir konu. Ben Ses Mühendisliği okudum. Ne yazık ki temiz ve fazla sesi arkaya 10 tane 250'lik koyunca alacağımızı düşünüyoruz. Uno için zaten fazla güçlü tesisata ihtiyaç yok.

Öne 100 Watt arkaya 150 - 250 Watt kolonla 4 çıkışlı iyi bir CD Radyo çalar iş görür.
Size hemen bir maliyet yapalım....

CD Radyo çalar: PIONEER MVH-171UB 4 x 50W USB/Aux Özellikli Oto Teyp 250 TL

Hoparlör:  KENWOOD KFC-E1064 10 Cm 3 Yollu Hoparlör 79 TL

Hoparlör'den 4 tane alabilir yada arkaya biraz daha büyük birşey takabilirsiniz.

Herz ne kadar düşük olursa biliyorsunuzdur o kadar iyi bas duyma eşiğiniz artacaktır.

Arkaya isteğinize bağlı böyle bir tercih de yapabilirsiniz. Sadece arkaya bile bunlar yetecektir.

PIONEER TS A6923I Koaksiyel 3 Yollu 400W Hoparlör 139 TL

Böylece yaklaşık 500 TL gibi bir ses sistemi fazlasıyla yetecektir.
Abi benim hoparlörlerin bazıları da cızırtı yapıyor hele yükses seste daha bi  fazla yapıyor neden olur nasıl çözeriz ?

Hoparlöre toz gelmiş de olabilir ciddi söylüyorum ben aracın orjinal hoparlörlerini temizledim ve kullanıyorum ses düzeldi

Usta bende de var cızırtı sol ön de. Ama dar bir alan nası sökeceğiz onu. Elimde kalır diye korktum. ?
05 Nisan, 2016, 08:24:58 ÖS
Yanıtla #19

Çevrimdışı hikmetkaya

• Yeni Katılımcı
  • *
    • Profili Görüntüle
  • Mesleğiniz: Tekstil
Usta bende bugun arkaya jamesonun 600 w hoparlor taktim  alakasiz bi ses cikti anlamadim acaba  cd calarmi yetersiz geldi