Hoşgeldiniz Uno Club, Türk Uno, Fiat Uno severlerin fan kulübü, Fiat Uno Forum

Uno Club, Türk Uno, Fiat Uno severlerin fan kulübü, Fiat Uno Forum

* unocan.com için Android uygulaması

unocan.com ANDROID uygulamızı indirebilirsiniz. İndirmek için TIKLAYINIZ.....

Gönderen Konu: Müzik Tesisatı  (Okunma sayısı 7327 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

26 Ocak, 2016, 08:36:04 ÖS

Çevrimdışı mst5481

• Yeni Katılımcı
  • *
  • REP: 0
    • Profili Görüntüle
  • Aracınızın Modeli: 1998 70 sx ie
  • Mesleğiniz: Öğretmen
Arabama orta düzeyde bir ses sistemi kurmak istiyorum.. Aşırı yüksek ses istemiyorum, temiz ve berrak ses istiyorum.. Nelere ihtiyacım var?

28 Ocak, 2016, 08:27:51 ÖS
Yanıtla #1

Çevrimdışı gkhan

• Tam bir Katılımcı ve UNOcu
  • REP: 16
  • We have UNO, they don't...
    • Profili Görüntüle
  • Aracınızın Modeli: 70 SX
28 Ocak, 2016, 10:42:51 ÖS
Yanıtla #2

Çevrimdışı gkhan

• Profili Görüntüle
Parayı ön konsolun üzerine koy çalar diyorsunuz yani.. :o Bir denemek lazım.. Facebooktaki grup çok aktif ama burada konular çok zayıf kalıyor.. Ben ihtiyacım olan bir meselede özellikle konu açıyorum ki sadece grup üyeleri değil dışarıdan bilgi arayanlar da faydalansın tecrübeli arkadaşlardan ancak aradığım cevaplar yok maalesef..

Üstad takılmak istedim seni rahatsız ettiysem özür dilerim. Bu konudan anlar mısın dersen inan anlamam. Haklsıın grubun vasatlığı beni de rahatsız ediyor belki de facebook grubu olduğu içindir. Ben gruba üye değilim.
29 Ocak, 2016, 02:35:40 ÖS
Yanıtla #3

Çevrimdışı Gökhan Polat

• Yeni Katılımcı
  • *
  • REP: 1
    • Profili Görüntüle
  • Aracınızın Modeli: Uno S
  • Mesleğiniz: Öğrenci Emeklisi
önlere 13 luk sigarsa 2 pioner attır, arka pandizotada aynı marka geniş hoparlor attır araba kucuk zaten ses kendini gosterir hocam, benim arabada 2 haftadır teyp bile yok bozuldu teyp ve hoparlorlerim.
29 Ocak, 2016, 04:16:04 ÖS
Yanıtla #4

Çevrimdışı unokulubu

• Administrator
  • REP: 120
  • Uno Turbo başka dünya:)
    • Profili Görüntüle
    • Arabama Hangi Lastik?
Ses sistemi aslında inanılmaz ciddi bir konu. Ben Ses Mühendisliği okudum. Ne yazık ki temiz ve fazla sesi arkaya 10 tane 250'lik koyunca alacağımızı düşünüyoruz. Uno için zaten fazla güçlü tesisata ihtiyaç yok.

Öne 100 Watt arkaya 150 - 250 Watt kolonla 4 çıkışlı iyi bir CD Radyo çalar iş görür.
Size hemen bir maliyet yapalım....

CD Radyo çalar: PIONEER MVH-171UB 4 x 50W USB/Aux Özellikli Oto Teyp 250 TL

Hoparlör:  KENWOOD KFC-E1064 10 Cm 3 Yollu Hoparlör 79 TL

Hoparlör'den 4 tane alabilir yada arkaya biraz daha büyük birşey takabilirsiniz.

Herz ne kadar düşük olursa biliyorsunuzdur o kadar iyi bas duyma eşiğiniz artacaktır.

Arkaya isteğinize bağlı böyle bir tercih de yapabilirsiniz. Sadece arkaya bile bunlar yetecektir.

PIONEER TS A6923I Koaksiyel 3 Yollu 400W Hoparlör 139 TL

Böylece yaklaşık 500 TL gibi bir ses sistemi fazlasıyla yetecektir.
29 Ocak, 2016, 05:07:53 ÖS
Yanıtla #5

Çevrimdışı mst5481

• Yeni Katılımcı
  • *
    • Profili Görüntüle
gkhn hocam hakkını helal et.. Yanlış anlayarak biraz sitem ettim sana haksız yere.. 
Cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim.. Yalın KILIÇ hocam,bir konu hakkında herkes fikir sahibi olabilir ancak işin uzmanı olmak başkadır her daim.. Ben amfi,subwoofer vb. ekipmandan oluşan bir sistem düşünüyordum ancak zannedersem aile arabası için aşırı olur gibi.. Hem de maliyetli..
Nette dolaşırken hazır setlere denk gelmiştim, acaba bunlar nasıl olur.. Sizin önerdiklerinize benziyor.. Birini tavsiye edebilir misiniz?Bir sıralama yapabilir misiniz?
http://www.hepsiburada.com/pioneer-dxt-1769-oto-teyp-pioneer-hoparlor-seti-p-OTBLCDXT1769

http://www.hepsiburada.com/sony-str-4013-usb-oto-teyp-13cm-ve-6x9-oval-hoparlor-oto-ses-sistem-seti-p-OTBLCSTR4013

http://www.hepsiburada.com/sony-rnt-4020-arac-eglence-seti-p-OTSNYRNT4020
29 Ocak, 2016, 05:47:45 ÖS
Yanıtla #6

Çevrimdışı unokulubu

• Administrator
  • REP: 120
  • Uno Turbo başka dünya:)
    • Profili Görüntüle
    • Arabama Hangi Lastik?
Son olan Sony çok iyiymiş. Fazlasıyla temiz ses alacağınıza emin olun. Super tercih. 4020
29 Ocak, 2016, 06:25:08 ÖS
Yanıtla #7

Çevrimdışı mst5481

• Yeni Katılımcı
  • *
    • Profili Görüntüle
Teşekkür ederim hocam tavsiyeniz için..
29 Ocak, 2016, 10:34:40 ÖS
Yanıtla #8

Çevrimdışı gkhan

• Profili Görüntüle
gkhn hocam hakkını helal et.. Yanlış anlayarak biraz sitem ettim sana haksız yere..
Cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim.. Yalın KILIÇ hocam,bir konu hakkında herkes fikir sahibi olabilir ancak işin uzmanı olmak başkadır her daim.. Ben amfi,subwoofer vb. ekipmandan oluşan bir sistem düşünüyordum ancak zannedersem aile arabası için aşırı olur gibi.. Hem de maliyetli..
Nette dolaşırken hazır setlere denk gelmiştim, acaba bunlar nasıl olur.. Sizin önerdiklerinize benziyor.. Birini tavsiye edebilir misiniz?Bir sıralama yapabilir misiniz?
http://www.hepsiburada.com/pioneer-dxt-1769-oto-teyp-pioneer-hoparlor-seti-p-OTBLCDXT1769

http://www.hepsiburada.com/sony-str-4013-usb-oto-teyp-13cm-ve-6x9-oval-hoparlor-oto-ses-sistem-seti-p-OTBLCSTR4013

http://www.hepsiburada.com/sony-rnt-4020-arac-eglence-seti-p-OTSNYRNT4020

Est. üstadım ne hakkı. :)
29 Ocak, 2016, 10:38:14 ÖS
Yanıtla #9

Çevrimdışı gkhan

• Profili Görüntüle
Ses sistemi aslında inanılmaz ciddi bir konu. Ben Ses Mühendisliği okudum. Ne yazık ki temiz ve fazla sesi arkaya 10 tane 250'lik koyunca alacağımızı düşünüyoruz. Uno için zaten fazla güçlü tesisata ihtiyaç yok.

Öne 100 Watt arkaya 150 - 250 Watt kolonla 4 çıkışlı iyi bir CD Radyo çalar iş görür.
Size hemen bir maliyet yapalım....

CD Radyo çalar: PIONEER MVH-171UB 4 x 50W USB/Aux Özellikli Oto Teyp 250 TL

Hoparlör:  KENWOOD KFC-E1064 10 Cm 3 Yollu Hoparlör 79 TL

Hoparlör'den 4 tane alabilir yada arkaya biraz daha büyük birşey takabilirsiniz.

Herz ne kadar düşük olursa biliyorsunuzdur o kadar iyi bas duyma eşiğiniz artacaktır.

Arkaya isteğinize bağlı böyle bir tercih de yapabilirsiniz. Sadece arkaya bile bunlar yetecektir.

PIONEER TS A6923I Koaksiyel 3 Yollu 400W Hoparlör 139 TL

Böylece yaklaşık 500 TL gibi bir ses sistemi fazlasıyla yetecektir.
Abi benim hoparlörlerin bazıları da cızırtı yapıyor hele yükses seste daha bi  fazla yapıyor neden olur nasıl çözeriz ?