Hoşgeldiniz Uno Club, Türk Uno, Fiat Uno severlerin fan kulübü, Fiat Uno Forum

Uno Club, Türk Uno, Fiat Uno severlerin fan kulübü, Fiat Uno Forum

Gönderen Konu: Motor Üst Kapak Contasından Yağ Kaçırma  (Okunma sayısı 2517 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

01 Şubat, 2016, 03:07:23 ÖS

Çevrimdışı Sinan2828

• Yeni Katılımcı
  • *
  • REP: 0
    • Profili Görüntüle
  • Aracınızın Modeli: 70S
  • Mesleğiniz: Bankacı
Arkadaşlar merhabalar arabam motor üst  Contasından Yağ kaçırıyor.Contanın fiyatı ucuz fkt işçilik ne kadara çıkar?

01 Şubat, 2016, 07:09:33 ÖS
Yanıtla #1

Çevrimdışı HAKANCAN

• Tam bir katılımcı
  • REP: 1
    • Profili Görüntüle
  • Aracınızın Modeli: Uno 70S i.e
İşçilik basit kendin de yapabilirsin. Hava filtresi kutusunu söktünmü üst kapak altı yada sekiz  adet somunla karşında. Yeni conta on tl zaten yalnız mantar conta tavsiye etmem normal lastik conta al ve söktüğün altı adet normal somunu bir kenara at civata satan yerden 8 mm fiberli somun al . İnce diş olacak.

Şayet eski somunları takarsan belli bir zaman sonra titreşimden dolayı gevşeyip yine yağ kaçağına sebep olacak. Tabi aklına madem gevşiyor fabrika neden takmış dersen fabrika da çelik yapıştırıcı sürüldüğünden sökülene kadar gevşeme şansı olmuyor. Yok ben sökemem dersen ustaya 10-20 tl den fazla verme. Çünkü işlem çok basit
« Son Düzenleme: 01 Şubat, 2016, 08:50:03 ÖS Gönderen: HAKANCAN »
01 Şubat, 2016, 07:46:32 ÖS
Yanıtla #2

Çevrimdışı gkhan

• Tam bir Katılımcı ve UNOcu
  • REP: 16
  • We have UNO, they don't...
    • Profili Görüntüle
  • Aracınızın Modeli: 70 SX
  • Mesleğiniz: Öğretmen
Ben ustaya gitmiştim ama kendin dene derim. Hakancan iyi anlatmış. 
03 Ocak, 2018, 10:47:59 ÖÖ
Yanıtla #3

Çevrimdışı İhsan

• Katılımcı
  • **
  • REP: 1
    • Profili Görüntüle
İşçilik basit kendin de yapabilirsin. Hava filtresi kutusunu söktünmü üst kapak altı yada sekiz  adet somunla karşında. Yeni conta on tl zaten yalnız mantar conta tavsiye etmem normal lastik conta al ve söktüğün altı adet normal somunu bir kenara at civata satan yerden 8 mm fiberli somun al . İnce diş olacak.

Şayet eski somunları takarsan belli bir zaman sonra titreşimden dolayı gevşeyip yine yağ kaçağına sebep olacak. Tabi aklına madem gevşiyor fabrika neden takmış dersen fabrika da çelik yapıştırıcı sürüldüğünden sökülene kadar gevşeme şansı olmuyor. Yok ben sökemem dersen ustaya 10-20 tl den fazla verme. Çünkü işlem çok basit
Güzel anlatmış sın ama somunlar 10 luk
Etiketler: