Hoşgeldiniz Uno Club, Türk Uno, Fiat Uno severlerin fan kulübü, Fiat Uno Forum

Uno Club, Türk Uno, Fiat Uno severlerin fan kulübü, Fiat Uno Forum

Gönderen Konu: Hoparlör Tavsiye  (Okunma sayısı 2259 defa)

24 Ocak, 2017, 03:01:43 ÖS
Yanıtla #10
  • Tam bir Katılımcı ve UNOcu
  • REP: 13
  • 1998 uno 70S
    • Profili Görüntüle
  • Aracınızın Modeli: uno 70s
  • Mesleğiniz: ithalat-ihracat
Ayrıca bi konu açmadan bende sorayım. Bende de cızırtı var ses kuyudan geliyor gibi. Orjinal hoparlör istiyorum öyle çok ses sevmem net olsun yeter. Nasıl olmalı marka tavsiye var mı. 10 cm olayı nedir kaç watt olur bizim unoara bi yardımcı olabilir misiniz ? Bir de ön ve arka hoparlörler aynı mı arkadaşlar ?

Bir de şu yol mevzusu var üç yollu 2 yollu olayı nedir ?

2 yollu bas ve tiz 3 yollu olunca mid de ekleniyor bildiğim kadarıyla amfi falan takacaksanız component hoparlörler tavsiyemdir, normal bağlayacaksanız coaxial hoparlörlere bakınız.  ovaller biraz daha iyi ses verir çünkü unonun hoparlörler 10 cm olduğu için sadece ses çıkartıyor bas hakketire :) tiz de sorun yok..
09 Ağustos, 2017, 03:56:00 ÖS
Yanıtla #11
  • Yeni Katılımcı
  • *
  • REP: 0
    • Profili Görüntüle
  • Aracınızın Modeli: uno 1,4 ie sx
  • Mesleğiniz: özel sektör çalışan
Ayrıca bi konu açmadan bende sorayım. Bende de cızırtı var ses kuyudan geliyor gibi. Orjinal hoparlör istiyorum öyle çok ses sevmem net olsun yeter. Nasıl olmalı marka tavsiye var mı. 10 cm olayı nedir kaç watt olur bizim unoara bi yardımcı olabilir misiniz ? Bir de ön ve arka hoparlörler aynı mı arkadaşlar ?

aynı durumu bende merak etmekteyim bilgi verebilecek kimse yok mu?
09 Ağustos, 2017, 04:12:02 ÖS
Yanıtla #12
  • 1998 uno 70S
    • Profili Görüntüle
Amfi varsa mid takımı yani 3 yollu yoksa coaxial yani 2 yollu normal hoparlörler kullanılır. Uno da hoparlör yerleri 10 cm ye göre yapılmış ancak kapılara pandizot koyarsanız 13-16 cm e kadar takabilirsiniz. Arka bagaj üstü pandizota oval hoparlör koyarsanız daha da iyi ses alırsınız

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
09 Ağustos, 2017, 04:28:09 ÖS
Yanıtla #13
  • Yeni Katılımcı
  • *
  • REP: 0
    • Profili Görüntüle
  • Aracınızın Modeli: uno 1,4 ie sx
  • Mesleğiniz: özel sektör çalışan
teşekkürler bilgi için
10 Ağustos, 2017, 12:38:16 ÖÖ
Yanıtla #14
  • REP: 11
  • We have UNO, they don't...
    • Profili Görüntüle
  • Aracınızın Modeli: 70 SX
  • Mesleğiniz: Öğretmen

aynı durumu bende merak etmekteyim bilgi verebilecek kimse yok mu?
Başkan ben baya araştırdım ve araca dört adet roadstar aldım. Eski roadstarlar yok tabi ama tavsiye ederim ses tertemiz. Bi de mikado teyp attım. Bağlantıları da kendim yaptım. Youtube da videolardan bakarak. Total de bana 200 e filan mal oldu iki 10 cm iki 13 cm dört yollu roadstar bi de mikado teyp.

Yol mevzusuna gelince bu terimler ile bi acijlama filan yapıyorlar ya bas mid tiz filan. Yol sayisi arttıkça daha güzel ses geliyor lafın kısası ben bunu anladım :)

Ben fazla gürültü sevmem o yüzden amacım temiz sesti ve amacıma ulaştım. Ama biraz bas ve ses istersen 6 9 ovallerden başlamalısın ise. Teyp de çok fark etti. Orjinal clarion vardı kasetli. Hoparlör değişse de ses temuzlenmemisti. Mikadoyu bi taktım pırıl pırıl.
10 Ağustos, 2017, 08:00:12 ÖÖ
Yanıtla #15
  • 1998 uno 70S
    • Profili Görüntüle
Gökhan kardeşim unonun orıjınal yuvalara 13 girer mi denedin mi ?

10 Ağustos, 2017, 01:08:33 ÖS
Yanıtla #16
  • REP: 11
  • We have UNO, they don't...
    • Profili Görüntüle
  • Aracınızın Modeli: 70 SX
  • Mesleğiniz: Öğretmen
Gökhan kardeşim unonun orıjınal yuvalara 13 girer mi denedin mi ?

Başkan söyle yaptım. Gireceğine önce inanamadm ve tüm hoparlörleri söktüm. Hala orjinaller varmış üzerinde. Arkalar 10 cm ve önlerinde 13 cm olduğunu gördüm. Önde hoparlörlere plastik bir malzeme eşlik ediyor. Fabrikasyon bu plastige puntolanmis ve önde gördüğünüz o sağ soldaki dört vida ile sabitlenmiş. Puntolari plastik sabitleyiciyi kırmadan eski hoparlörler zarar görecek şekilde söktüm nasıl olsa atacağım diye. Yeni hoparlörler i ise puntolama şansım yok tabi inşaat teli varya siyah onunla bağladım puntodan sağlam oldu. Zaten çıkarınca görürsünüz.

Ön hoparlörler zor çıkarması takması. Sıcak havada bıraktım torpido enesin kolay çıksın diye hatta konsolun bir iki vidasini söktüm yoksa çıkmazdı.

Arka hoparlörler kolay direk yuvası var dört vida ile sık geç. Kablo döşeme derdi yok hiçbirinde zaten fabrikasyon soketli.
10 Ağustos, 2017, 01:14:22 ÖS
Yanıtla #17
  • 1998 uno 70S
    • Profili Görüntüle
Ön arka 13 olsa güzel bi pioneer iş görür

11 Ağustos, 2017, 06:45:03 ÖS
Yanıtla #18