Hoşgeldiniz Uno Club, Türk Uno, Fiat Uno severlerin fan kulübü, Fiat Uno Forum

Uno Club, Türk Uno, Fiat Uno severlerin fan kulübü, Fiat Uno Forum

* unocan.com için Android uygulaması

unocan.com ANDROID uygulamızı indirebilirsiniz. İndirmek için TIKLAYINIZ.....

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Konular - unokulubu

Sayfa: [1] 2 3 ... 7
1
Herkese selamlar...
Bu konu başlığında yapmış olduğum Android uygulamalarımı paylaşacağım.

İlk uygulamam 90'le yıllar ağırlıklı bir müzik kutusu gibi eski müzikler uygulamam. İleride eğer tutarsa kendim de açtığım radyoyu ekleyebilirim.  Tutup tutmaması önemli.

Şu anda Google'da yayınlanmadı. Ama indirmek isteyenler için uygulamayı eklıyorum. Yükleyecek olursanız yükleme başlangıcında Market dışındaki uygulamaları güvenli olarak açmanız gerekir. Zaten yüklerken kolay bir şekilde soruyor.

Bu arada bu uygulamamda hiç reklam bulunmuyor. Eğer beğenen olursa diye yazıyorum uygulamaya sponsor da alabilirim.

Bu adresten uygulamamı indirerek destek olabilir ve yorum yazabilirsiniz....

http://www.vosvosum.com/eskimuzik.apk

2
Diğer Yararlı ve Güncel Bilgiler / Cam Filminde son durum...
« : 28 Kasım, 2017, 10:34:30 ÖS »


AK Parti’de önceki gün yapılan MKYK toplantısında, hükümetin gündemindeki tüm konular masaya yatırıldı. Toplantıda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, araçlardaki 'cam filmi' tartışmalarına yanıt verdi.

Cam filmi serbest mi oldu? Bakandan son açıklama

Bakan Soylu, “Bu konuda biri İçişleri Bakanlığı’nı, diğeri Sanayi Bakanlığı’nı ilgilendiren iki ayrı yönetmelik var. Biri cam filmin kullanımını, diğeri üretimini ilgilendiriyor. Şimdi iki bakanlık olarak, bu yönetmelikleri birbirine uyumlu hale getiriyoruz. Normalde zaten ceza kesiliyordu. Cumhurbaşkanımızın uyarısı üzerine, yeni düzenleme yapılana kadar ceza kesilmesini durdurduk. Yeni yönetmelik çıkana kadar ceza kesilmeyecek” dedi.

HÜKÜMET SÖZCÜSÜ BEKİR BOZDAĞ CAM FİLMİ AÇIKLAMASI!

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bozdağ, cam filmi yasağına uymayanlara verilen cezalarla ilgili konuştu. Bozdağ, "Cezalarla ilgili bir af söz konusu değil" dedi.

Cam filmi konusunda biri İçişleri Bakanlığı’nı, diğeri Sanayi Bakanlığı’nı ilgilendiren iki ayrı yönetmelik bulunuyor. Yönetmeliklerden biri cam filmin kullanımını, diğeri üretimini ilgilendiriyor. 1997 yılında Karayolları Trafik Yönetmeliği'nin 63'ncü maddesinde, cam filmlerinin, cam renklendirmelerinin yasaklandığına yönelik bir madde bulunuyor. CAM FİLMİ NEDEN YASAKLANDI?

Bakanlık olarak önce buna sıcak bakmadıklarına işaret eden Özlü, "Ancak cam filmi takılı bir araç, terör eylemi gerçekleştirirse ve burada çok sayıda insan hayatını kaybederse, bunun ülkemiz için büyük bir sıkıntı olacağını düşündük. Dolayısıyla cam filmi yasağının kaldırılması irademizi değiştirdik ve yasağın kalkmasının iptali yönünde karar aldık." ifadesini kullandı.

YASAK 20 YILDIR HİÇ KALKMADI

Soylu'nun açıklaması şöyle: "Sayın Cumhurbaşkanımıza da arz ettim ve ondan sonra da bir talimatı oldu. Bana direkt bir talimatı oldu ve gerekli hazırlıkları yapıyoruz.

Ancak olayla ilgili 1997 yılında Karayolları Trafik Yönetmeliği'nin 63'ncü maddesinde, cam filmlerinin, cam renklendirmelerinin yasaklandığına yönelik bir madde var. Bu madde, bugüne kadar yürürlükte. 20 yıldır da bu devam ediyor, bu yasak devam ediyor. Bu yasak hiç kalkmadı."

BELLİ STANDARTLARA GÖRE SERBESTİ SAĞLANACAK

Yapılacak nedir? Sayın Cumhurbaşkanımıza da arz ettik. Karayolları trafik kanunundaki maddeyi kaldıracağız. Bilim Sanayi Teknoloji Bakanlığıyla da eşgüdüm içinde bir standardizasyon getirilecek. AB regülasyonları var bu konuda. Bir standardın sağlanması. İki, denetimlerin nasıl sağlanacağı… AB diyor ki ön ve yan camlarda yüzde 70 güneş ışığının geçişini sağlayacak şekilde yapmalısınız. Buna ait bir serbestiyet sağlanacak ama belli standartlara göre olacak. Bunu 2 yerde denetleyeceğiz; bir trafikte, ikincisi muayene istasyonlarında denetimi yapılacak.

Bunu arz edeceğiz ve Hükümetimizle de konuşup bunu hemen uygulamaya koyacağız. Bunu okul servisleri konusunda da uyguladık.

3
Merhaba arkadaşlar...
Hepimiz araçlarımıza lastik alırken hep öneri bekleriz. Lastik almak için tavsiyeleri göz önünde bulundururuz. Çünkü daha önce başkasının kullandığı lastiğin nasıl olduğunu yorumlarla görürüz.

Gerçi yeni bir ürün aldığımızda artık hep ürünün yorumları bizim için değerlidir. Otomobil Lastiği'nde de bu böyle oldu.

Bu sebeple lastiklerin üzerinde olan lastik etiketleri bizim için değerli olması dışında lastik yorumları da bizim için önemli olmuştur.

Bu sebeple hep Google'da arama yaparken şu maddelerle genelde arama yaparız:

  • Nokian Yorumları
  • Nokian Lastikleri nasıl
  • Goodyear Eagle Nasıl
  • Goodyear Kullanıcı yorumları
  • Petlas Snow Master W651 kullanıcı yorumları
  • Hangi kış lastiği iyi
Gibi aramalar yaparız. İşle bu tür lastiklere verilen puanları görüp sizin de puan verebileceğiniz bir lastik sitesi var.

Bu siteye girerek arama bölümüne ilgilendiğiniz lastik markasını yazarak lastik hakkında genel bir bilgi sahibi olabilir veya daha önce kullansıysanız bu lastiklere bir çok kriterde puan vererek değerlendirmeye katılabilirsiniz.

Tüm ziyaretci ve üyelerimizin bu siteye uğrayarak lastiklere puan vermesini rica ediyorum. Böylece lastikler hakkında genel bir değerlendirmeye katılabilirsiniz.

Site adresi: www.lastikmi.com

4
Videolar / Fiat Uno 2018 Sporting
« : 28 Eylül, 2017, 09:05:53 ÖS »


Bu da dışarda incelemesi :)


5
Videolar / Fiat uno 1987
« : 14 Haziran, 2017, 03:53:37 ÖS »

6
Videolar / Uno! (FIAT Uno Hikayesi) \ 1986 \ ita
« : 14 Haziran, 2017, 03:50:19 ÖS »

7
Selam dostlar. Tapatalk'ta chat alanımız var. Bunu öne almak için unocan anasayfasında üst menüdeki üç noktaya basarak özelleştir seçin. Orda menülerde chat yazan yere basılı tutarak yukarıya alın. Böylece sohbet ekranı yakın bir menüye taşınmış olur. Ekran görüntüleri aşağıda sırasıyla var.
Tamama basarak onaylamayı unutmayın

8
Videolar / Fiat Uno Hikayesi
« : 14 Haziran, 2017, 03:34:02 ÖS »

9
Videolar / Fiat Uno Özellikleri (İtalyanca)
« : 14 Haziran, 2017, 03:31:29 ÖS »

10
Videolar / Fiat Uno Reklamları
« : 14 Haziran, 2017, 03:24:24 ÖS »

11
Arkadaşlar yazı tamamen benim çevirmemdir. Abarth resmi sitesinden aldım. Hayranlık duyacağınız harika bir hikaye... Hatam varsa siz de katkıda bulunun lütfen...


Kendi burcu da olan Akrep işareti ile şirketin logosu haline gelecek olan, Karl Alberto Abarth, 15 Kasım 1908'de Avusturya'nın Viyana kentinde dünyaya geldi.

Mühendislik yetenekleri hızla çok erken yaşta tanınmaya başlayan ve 16 yaşındayken İtalya'daki Degan ile bisiklet ve motosiklet şasisini tasarlayarak çıraklık eğitimi almıştır.

19 yaşındayken Avusturya'ya döndü ve yarış bisikletlerini hazırlayan Motor Thun Motosikletleri'nde Test Pilotu konumuna geldi. Fabrika sürücüsü hastalandığında Karl'ın yarışa katılması önerildi. Fabrika binicilerinin sıkıntısına rağmen Abarth, test sırasında üst üste iki kez en hızlı tur süresini yaptı, ancak yarış gününde, yarışın ortasında mekanik bir arıza yaşayınca yedek bir makine kullanmaya zorlandı. Karl sabotajdan şüphelendi ve Thun şirketinden tiksinerek bıraktı.Daha önce çok iyi dereceler yapan bir, ikinci el İngiliz motosikletini satın aldı. Bu motosikleti, parçalayarak, ağırlığı azalttı ve ilerleme kaydedildi. İlk yarışı 29 Temmuz 1928'de Salzburg'da kazanmıştı ve fabrika desteği ya da mekanik yardımla yarışmadığı için daha da insanları şaşırttı.


Bir yıl sonra, ilk motosikletini Abarth adını giymek için tasarladı ve orta yaşı boyunca beş kez Avrupa Şampiyonu oldu.


1930'lar

1930'da Avusturya Linz'de meydana gelen ciddi bir kazadan sonra motosiklet yarışlarını bıraktı. Ancak rekabetçi ruhu, 1933 yılında Viyana'dan Ostend'e uzanan 1,300 km uzunluğunda Orient Express'e karşı bir motosiklet şasesi yapması için kendisini zorladı. Birinci denemesinde elektrik problemi yaşasa da ikincisinde başarılı oldu.

1939'da Yugoslavya'daki bir yarış sırasında meydana gelen ikinci, daha ciddi bir kaza onu bir yıl hastaneye bıraktı ve onu tamamen yarıştan çekilmeye zorladı. Savaş sırasında ülkede kalırken, Ignaz Vok'un Ljubljana fabrikasında içten yanmalı motorları gazyağı ile çalıştırmanın yollarını deniyordu. - "Ki o döemde petrolün azlığı göz önüne alındığında önemli işler yapıyordu."

1940'lar

Cisitalia 360Cisitalia 360

Savaştan sonra Abarth İtalya'ya döndü ve adını İtalyan ismi olan, seslenilmesi kolay, Carlo'ya çevirdi. Porsche ailesindeki eski arkadaşlarıyla yeniden bağlantı kurdu ve Porsche tasarım stüdyosunun İtalyan temsilcisi oldu. Abarth, efsanevi yarışçı Tazio Nuvolari ile temas kurdu. Tazio Nuvolari, bir sanayici, Juventus Futbol Kulübü başkanı Piero Dusio ve Cisitalia D46 yarışçısı ile önemli başarı elde ettiği Cisitalia şirketinin mali desteğiyle temasa geçti.

Dusio, eski bir Porsche mühendisi olan Abarth ve Rudolf Hrushka'yı Dr. Ferdinand Porsche'un çalışmalarına dayanan devrim niteliğinde yeni bir tek yarış otomobili yapması için görevlendirdi. Cisitalia 360, karmaşık bir dört tekerlekten çekiş sistemi ve 300 bhp'yi aşan, ortada tek kişinin oturduğu, 1,493 cc flat-on iki motora sahiptir.

Ancak bu süre zarfında, arabanın tasarımının ardındaki beyin olan Dr. Porsche, Nazilerle işbirliği yapmakla suçlanan Fransız hapishanesinde tutuluyordu. Ferry Porsche, babasını serbest bırakmak için Cesitalia projesiyle katıldığı parayı kullanarak ödeme yaptı.

Ne yazık ki, otomobilin karmaşıklığı Dusio'nun finansındaki boşalmayı hızlandırdı ve 1949'da Cisitalia gemiyle Arjantin'e taşındı, prototip verilmedi.

Cisitalia'dan para almayan Carlo, şirketin kalıntılarını aldı ve 31 Mart 1949'da sürücü arkadaşı Guido Scagliarini ile yarışan Abarth & C. SrL'yi kurdu. Şirketin logosu elbette Carlo'nun burcunun işaretiydi - AKREP!

Şirketin Amacı: "spor ve yarış otomobilleri için otomobil ve tamamlayıcı agrega üretiminin yanı sıra spor ve yarış otomobillerinde yapılan değişiklikler ve iyileştirmeler, servis, seri üretim araçları imalatı, ajans hizmetleri ve yakıt satışını arttıran seri otomobiller..."

Abant, Cisitalia'dan bir D46 tek kişilik, iki tane 204 Spider ve iki tane bitmemiş otomobil hazırladıktan sonra Tazio Nuvolari, Bonetto, Cortese ve Duberti gibi ünlü isimlerin İmzaladığı "Squadra Abarth" adlı kendi yarış ekibini kurdu. Abarth & C., 1949'daki 16 Mille Miglia'da dört araba ile katıldı. Biri, Scagliarini'nin kullandığı otomobil, sınıfında beşinci sırada yer aldı. Şirketin ilk yılında Abarth 204 A Roadster, İtalyan 1100 Şampiyonasını ve Formula 2 ünvanını kazandı.

10 Nisan'da 204 A Spider'ı kullanan Tazio Nuvolari, Palermo-Monte Pellegrino tepelerinde zafer kazandı.

1950'ler

Abarth 205, Mille Miglia, 1950Abarth 205, Mille Miglia, 1950

Carlo, Abarth'ın yarış etkinliklerini finanse etmek için, yeni bir susturucu geliştirmek üzere motosiklet egzozlarıyla olan deneyimini kullandı. Cam elyafındaki yanal geçitlerle birlikte sabit bir kesit merkezli boru kullandı ve böylece performansı artırmak için, önceki tasarımların diyaframlarını ortadan kaldırıldı. Yeni tasarımın uygun bir yan ürünü boğazlı, daha hoş bir ses çıkartan egzozu üretti.

Kısa sürede Abarth, belirli araçlara göre ayarlanmış egzoz susturucuları geliştirdi ve yeni bir pazarlama kampanyası başlattı. Bu susturucular krom kaplı uçlarıyla, mat siyah bir şekilde sunuldu. Yüksek fiyatlarına rağmen (standart bir susturucu için 2.000 lire yerine 4,500 lire), sürücüler binlerce yenilikte, oldukça görünür şekilde kullanmayı kabul edecek şekilde ikna oldu. Abarth şimdi 40'ın üzerinde model için çalışıyordu ve 1950'ye kadar 4,500'in üzerinde egzoz sistemi sattı. 1962'de küresel satışlar yaklaşık 260,000 adete ulaşacaktı.

İlgi çok geçmeden Alfa Romeo, Maserati ve Ferrari gibi birkaç otomobil üreticisinden geldi ve 1952 yılına kadar Abarth, Ferrari GT ve dünya şampiyona otomobilleri için egzoz sistemleri tedarik ediyordu.

1955'te Fiat 600'ün gelişiyle Carlo Abarth küçük ve uygun fiyatlı bir spor otomobil yaratma fırsatını eline geçirdi. Fiat 600'ün temelini ve orijinal otomobil gücünün iki katından fazlasını geliştiren 750 cc'lik bir motoru kullanarak Abarth, otomobili iki Zagato tasarımı gövde stili - Fiat Abarth 750 Zagato ve Fiat Abarth 750 GT Zagato ile yeniden gövdeye aldı.

Abarth, değiştirilmiş bir su pompası ve direksiyona monte dişli redüktör (Redüktör, bir dönme hareketinin devir-tork oranını dişliler yardımıyla değiştiren dişli sistemi. Vites kutularıyla birlikte dişli çark düzeneklerinin paralel dişli dizilerinin bir elemanı) gibi meraklılar için de bir dizi seçenek üretti. Şirket ayrıca ahşap kutuda teslim edilen standart bir Fiat'ı dönüştürmek için gerekli tüm parçaları içeren dönüşüm kutularını (cassetta di trasformazione)piyasaya sundu. Takımlar pahalıydı. (1956'da Fiat 600'ün komple Abarth 750 kiti, otomobilin kendisinin 590.000 lire maliyetine kıyasla 250.000 lire mal oldu), ancak krank mili, eksantrik mili, pistonlar, piston segmanları, emme ve egzoz manifoldu, Vanalar, radyatör, contalar, karbüratör, egzoz, filtreler, boru hatları, kayışlar, aletler, yağ, krom rozetler ve talimatlar içinde bulunuyordu.

Akrebin işareti altındaki görünüşte durdurulamaz bir zafer sergilediği otomobil tutkunlarının doymayan ihtiyaçlarını karşılamak için otomobil güçlendirme dükkanı ağı kuruldu.


Fiat Abarth 750 Bertone, 1956Haziran 1956'da Abarth, rekabet zaferlerinin artık yeterli olmadığına karar verdi. Bertone tarafından özel olarak tasarlanmış bir Fiat Abarth 750'yi çalıştırırken, Monza'da bir dizi kayıt yaptı. Abarth, 155 km / saat'lik bir hızda 3.743 km yol kat etti ve 24 Saatlik rekor kırdı. Birkaç gün sonra 5.000 km, 10.000 km, 5.000 km, 48 saat ve 72 saatlik rekor kırmaya devam etti. Etkili Alman dergisi Das Auto Moto Und Sport , 15. sayının kapağını Abarth 750'ye adadı.

1957'de 24. Mille Miglia'da 750 sınıfın içinde Abarth'ü temsil eden 20 araba vardı - bunların 16'sı yarışmayı bitirdi, Abarth modelleri birinci, ikinci ve üçüncü yerleri kapsıyordu.

Abarth'in başarısı hızla uluslararası bir üne kavuşuyordu. 1958'de efsanevi Amerikan başkanının oğlu Franklyn Delano Roosevelt Jr, arabaları Amerika'da satmak için özel bir anlaşma imzalamak için İtalya'ya koştu.

1958 de Abarth'in başyapıtı yaptığı işlerin yılı olacaktı. Dante Giacosa tarafından basit yapı ilkeleri ve düşük üretim maliyetleri ile tasarlanan yeni Fiat 500'in piyasaya sürülmesi ile Carlo, efsanevi Fiat 500 Abarth'ı yarattı. Her ne kadar otomobile yakın standart gövde özelliğine sahip olsa da, 479 cc motorun sıkıştırma oranı (6.55: 1'den 10.5: 1'e) artırılmış, Weber 26 IMB karbüratör monte edilmiş ve emme ve yakıt sistemleri optimize edilmiştir. Ayarlanmış bir Abarth egzozuyla birlikte, güç artık 26 bhp (13 bhp'den) idi ve test için Monza devresine bir dizi araba gönderildi.

500 AbarthYedi gün ve yedi gece boyunca, Fiat 500 Abarth, 18186 km'lik bir mesafeyi kapsayan 108 km / s'lik bir hızda, tarihe adını kazıyan bir maraton gerçekleştirdi; 500 Abarth, her gün yaklaşık bir tane olmak üzere altı uluslararası rekor kırdı.

Carlo, hızlı ve güvenilir yarış otomobillerinin temelini küçük süratlerin kullanabileceğini kanıtladı ve onlar için yeni bir ifade ortaya çıktı: "küçük ama kötü"

Aynı yıl Abarth, Fiat'la olan ortaklığını güçlendirdi. Şirket, Abarth'i mali olarak Abarth tarafından modifiye edilen Fiat tarafından belirlenen yarış zaferleri ve kayıt sayısına göre ödül sözü verdi. Otomobillerin düşük maliyeti göz önüne alındığında, Abarth ve büyüyen özel sektörü sayısız yarış serisine girerek inanılmaz bir zafer kazandı.

1960'lar

Altmışlar, Akrep için altın çağdı. Abarth adı popülerlik diline performans, yükseltme ve zafer kelimesi olarak girdi.


1960 Fiat 600D, mütevazi bir 29 bhp üreten 767 cc'lik dört silindirli yeni bir motora sahip olarak üretildi. Abarth, motoru 847 cc'ye kadar çıkartıp motoru biraz daha büyüttü, gücü de 57 beygire yükseltti. Maksimum tork da 50.6 lb / ft'ye yükseldi; bu arada 87.5 mph en üst hız, iki kat büyüklüğe sahip salon arabaları kadar hızlıydı.Abarth 850 TCAbarth 850 TC markalı (Turismo Competizione), araba 'Touring Competition' sınıfına girdi. Bununla birlikte, Abarth, 1961 homologasyon şartlarına uymak için, yıl sonundan önce 1000 adet üretmek zorunda kaldı - şirket için de bu yeni bir deneyim ve karar verdikleri yeni bir hedef oldu.

850 TC, yedek krank karteri, krank mili, daha hafif pistonlar ve bağlantı çubukları, yeni bir eksantrik mili, Solex 32 PBIC karbüratör, egzoz sistemi ve arz edilen tüm contalar, filtreler, kelepçeler ve vidaları içeren bir kit olarak da satılmaktaydı. Büyük motoru soğutmak için gerekli olan, önden monte edilmiş radyatör, isteğe bağlı olarak mevcuttu, ayrıca güçlendirilmiş frenler ve daha büyük lastikler de mevcuttu.

Herkes kiti takabilirken, Abarth tarafından monte edilen otomobiller, güçlendirilmiş süspansiyon yaylarından, ön disk frenlerinden, ekstra bir radyatörden, bir Abarth direksiyonundan ve arka motor kapağının açık kalmasına izin veren özel menteşelerden yararlandı.

850 TC, sayısız zafer kazandı - Haziran 1961'de Le Mans'ın açılış 24 Saat yarışında birinci oldu, 65, 66 ve 67'deki European Touring Car Challenge kupaları topladı. Ve altıtae ard arda Üretici Şampiyona ünvanı. 55 bhp 850 TC, 1963'te yorucu 500 km Nurburgring yarışı kazandığında - birçok Abarth'la - zaferler Alman izinin otomobilin başarısı ile motor kapağına eklendiği şeklinde bir izlenim bıraktı. (Yani İlk çalışmaları Almanya'da olduğu için İtalyan Markası ama kökeni Alman gibi izlenimler bıraktı.)

Circuito del Garda'daki 1962 Dünya Şampiyonası yarışında, tek rakip üretici, yarıştan önce çekildi ve Abarth, bir zafer daha aldı.

Abarth, Simca gibi markalarla olan ortaklıklarını, Simca 1000 (ki bu 1978 yılına kadar üretimde o kadar başarılı olduğunu kanıtladı) ve Abarth'in güçlü 1.300 cc ikiz kam dört silindirli motorunu içeren genişletti. 140 beygir yaptı.

Abarth, küçük 500'ün hala geliştirilebileceğine inanıyordu ve 1963'te Abarth 595'i piyasaya sürdü. 595 cc'lik daha büyük bir motorla yeni bir Solex C28 PBJ karbüratör ve ayarlanmış bir yakıt sistemi ile güç 27 bhp'ye çıkmış ve otomobilin hızı 120 km / s geçti. Ertesi sene çıkınan Abarth 595 SS, gücü 32 bhp'ye ve 130 km / sa üste yükseltti.

Aslında, tüm Abarth modelleri sürekli geliştiriliyordu. 1964 yılında, Abarth 1600 OT (Omologata Turismo), 1,592 cc'lik dört silindirli motora sahip 155 bhp'lik muazzam bir başarıyla 850 TC'yi türetti.131 mph hızına sahipti ve 7.2 saniyede 62 mph hıza çıkabiliyordu, ancak agresif karakteri göz önüne alındığında bir 'Canavar' olarak ünlendi.

Carlo Abarth, 1965

1965 yılına gelindiğinde, Scorpion marka yarış arabaları rekabeti bozuyorlardı. Abarth yarışçıları o yıl sadece 900 galibiyet aldı. Ancak ödemesi gereken bir bedel vardı.

Bu dönemde özel yarışçılara ve takımlara araçları satarkan belli bir ücret alıyorken, takım için de aldığı bazı kararlar doğrultusunda özel yarışçı ve takımlardan 2 kat fazla ücret almaya başladı. Herkes bu olayın takım pilotluğuyla diğer yarışçıları ayrıdığıyla ilgili söylemler yol açtı.

1965 yılı, Carlo Abarth piste geri döndi. 20 Ekim'de Monza'da dört buçuk kilometre ve 500 metre hızlanma kaydını belirledi ve Fiat Abarth 1000 Class G tek koltuklu sürüşü gerçekleştirdi. Ertesi gün, 2000 cc'lik tek koltuk altındaki E sınıfı için kayıt yaptırdı. Bu başarı yeterince düşünülse de, 57 yaşına gelmişti ve sıkışık kokpite sığabilmesi için 30 kg ağırlığının eksilmesi gerekiyordu.

Yeni otomobiller, Fiat Abarth 1300 OT, Fiat Abarth 1000 SP ve Fiat Abarth 2000 Sport Spider gibi modeller ,piste çıkmaya devam etti.

1970'ler

Fiat 131 AbarthBununla birlikte, şirket 1970'lere doğru ilerledikçe, markanın itibarını korumanın maliyeti, ücretini almaya başlamıştı. Şirketin yönetim tarzı, karı geri getirmekten çok zafer kazanmaya odaklandı ve Ağustos 1971'de Abarth, Fiat ile birleşti.

Carlo'nun aktif olarak yer alacağı son otomobil, toplanmada kendine özgü rekabetçi bir başarıya sahip olan ve tek yapımlı bir seri olan Autobianchi A112 Abarth'dı ve 1986 yılına kadar üretimde kaldı.

Fiat, Abarth'ı 1973, 74 ve 75 dünya şampiyonalarında ikinci sırada ve 1974 Rallisi Portekiz'de 124 Abarth Ralli modelinin ilk aldığı yerdir.

Fiat 131 Rally, 1976'da bayrağı devraldı ve Elba Adası Rallisinde birinci, Finlandiya'da 1000 Göl Rallisi'nde birinci oldu ve 1980 yılına kadar yarışarak üç şampiyonluğuna ulaştı.

Ancak Carlo için de bir yenilgi söz konusuydu. Şiddetli bir hastalık geçirerek, 23 Ekim 1979'da 71 yaşındayken öldü. Doğum sonu gibi Ölümü Akrep işaretinin altına girdi.

10 dünya rekoru, 133 uluslararası rekor ve 10.000'in üzerinde otomobil parçası zaferi gibi şaşırtıcı bir miras bıraktı.

1980'ler

Abarth adı 1980'lere kadar devam etti ve Lancia bayrağı altında başarılı bir performans sergiledi ve ikiz-choke karbüratörlü 2,0 litrelik ikiz kam motoruyla güçlendirilmiş Fiat Strada Abarth 130 TC ile satış başarısı ve sağlıklı bir 130 bhp çıktı elde etti. Ne yazık ki, bu büyük marka, 1990'lı yıllarda sıradanlık içine girdi.

2007 - Akrep

2007'de Fiat Grubu, Officine 83 olarak bilinen Turin'deki Mirafiori kompleksinde yer alan yeni ve amaca uygun binalarla birlikte Abarth & C SpA'yı yeniden canlandırdı.

Motorsport, tasarım ve üretim bölümleri ve saygın Abarth Yarış Ekibi ile birlikte, kurulumu sadece sekiz ay süren 23.000 m2'lik binada yer almaktadır. 100'den fazla çalışanı barındırıyor.

Yeni şirketin ilk başarıları arasında, Intercontinental Rally Challenge'ı ve iki yeni yol modelini (Abarth Grande Punto ve Abarth 500) hazırlanmış Grande Punto Abarth S2000 yer alıyordu.

12
Günlük Önemli Haberler / İzmir'de 6.2 şiddetinde deprem...
« : 12 Haziran, 2017, 03:51:36 ÖS »
Millet, depremi hisseden oldu mu?

Biz hissetmedik Tuzla'da ama eşim evdeyken çok hissetmiş. Çok sallanmış aşağıya inmiş.

13
Sitemiz hakkında bilgilendirmeler / Forum profili
« : 12 Haziran, 2017, 09:26:41 ÖÖ »
Herkese selam Unocanlar. Herkesten bir ricam var. Lütfen forumda aktif olanlar profil bilgilerini tam olarak doldursun. Böylece dostluk, paylaşım ve ihtiyacımız olduğunda birbirimize mesliğimize göre danışma yapabiliririz.

Profil alanında fotoğrafınız mesleğiniz ve araç bilgilerinizle doğum tarihinizi lütfen eksikse girin. Birbirimize olan dostluk için önemli olduğunu düşünüyorum.

Teşekkürler, hepimize iyi forumlar.

14
Artık eklenen resimler ve fotoğraflar bir pencerede çıkıyor. Ekte fotoğraf var. Fotoğrafları ekte gönderirseniz bu aşağıdaki gibi çıkacaktır...

İyi forumlar....

15
Sitemiz hakkında bilgilendirmeler / Tapatalk kullanımı
« : 03 Haziran, 2017, 01:02:01 ÖS »
Merhaba arkadaşlar... Artık telefonunuzda TAPATALK programı varsa telefonunuzdan rahatlıkla sitemize giriş yapabilirsiniz.

Gerekli sorular bu konu altına yazılabilir. Tapatalk bir forum desteği için toplu forum kullaım yazılımıdır. Sitemiz de geç de olsa artık desteklemektedir :)

Sayfa: [1] 2 3 ... 7