Hoşgeldiniz Uno Club, Türk Uno, Fiat Uno severlerin fan kulübü, Fiat Uno Forum

Uno Club, Türk Uno, Fiat Uno severlerin fan kulübü, Fiat Uno Forum

* unocan.com için Android uygulaması

unocan.com ANDROID uygulamızı indirebilirsiniz. İndirmek için TIKLAYINIZ.....

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Konular - byvirus

Sayfa: [1] 2
1
Proje Fikirleriniz / Arka cam buğu çözümü
« : 07 Şubat, 2018, 12:17:46 ÖS »
Arkadaşlar malumunuz unocanların arka cam rezistanslarımızın çoğu arızalı ve cam değişimi vs gerekli bugün nette gezinirken tesadüfen böyle bir ürün gördüm hoşuma gitti işe yarayacağı kanaatindeyim ayrıca soğutma özelliği de var klimasız araçlar için bir nevi rahat lama sağlar en azından arkada oturanlar için  linki aşağıda..

https://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/oto-arac-isitici-ve-sogutucu-fan-cam-bugu-cozucu-sicak-ve-soguk-fan-rtbk-314981060

2
Yakıt Problemleri / LPG dönüşüm
« : 29 Ocak, 2018, 02:22:16 ÖS »
Arkadaşlar merhabalar son yapılan zamlardan sonra artık ciddi ciddi LPG ye dönmeyi düşünüyorum. Aracım 70s karbüratörlü. Son zamanlarda yeni taktıran var mı tavsiye edeceği marka veya taktırılırken dikkat edilmesi gereken bir husus vs var mı ? Fiyat aralığı ne olmalı ? Tecrübelerinizden faydalanmak isterim. Herkesin görüşüne açığım bilgi rica ederim

3
Tamamladığınız Projeler / Yeni sis lambalarım
« : 28 Ağustos, 2017, 09:48:03 ÖS »
Merhaba arkadaşlar,
Mevcut olan sis lambalarımın içi bozulmuştu ve yenilerinin alınması gerekiyordu. Ufak bi piyasa araştırması sonucu sis lambaları + ampüller 150₺ gibi bir rakama tekabül ediyordu. Aliexpress ten aldığım LED'leri bugün montajını yaptım takdiri size bırakıyorum. 20 ₺ ye aldım bu arada :)

4
Elektronik ve Elektrik Problemleri / Ampuller
« : 28 Temmuz, 2017, 02:53:07 ÖS »
Arkadaşlar araçlarınızda hangi marka model far ampülü ve memnuniyet derecenizi paylaşmanızı rica edicem.

Mesela;

Philips h4 x-treme vision %130 veya
Osram h4 night breaker unlimited

Gibi..

5
S serisi Motorlar / Carbon clean
« : 13 Haziran, 2017, 10:30:07 ÖÖ »
Arkadaslar motoruna Carbon clean (karbon temizleme) yaptıran var mı ? Faydasını gördümü ?
Artıları eksileri neler ?
Veya bu konuda bilgisi olan varsa tecrübelerini paylaşabilir mi ?

6
Yakıt Problemleri / Çiğ benzin kokusu
« : 31 Mayıs, 2017, 03:46:31 ÖS »
Arkadaşlar merhabalar
Araç çalıştıktan sonra egzostan neden çiğ benzin kokusu gelir?

70s araç karbüratörlü lpg yok.

Karbüratörlü unolarda lambda (oksijen) sensörü var mı ?

Yardımlarınızı bekliyorum..

7
Uzun süredir beklenen trafik sigortasına tavan fiyatlar kesinleşti. Yeni düzenlemeye göre Türkiye genelinde baz olarak kabul edilen İzmir, Yalova, Erzurum ve Kayseri için tavan fiyat iyi sürücülerde (otomobilde) 444 lira oldu.
KÖTÜ SÜRÜCÜYE 2 BİN 137 LİRA
İstanbul’da iyi sürücülerin sigorta tavanı (otomobilde) 470 liraya indi. Türkiye genelinde trafik sigortasında en pahalı il olan İstanbul’da 3 yıl arka arkaya kaza yapan veya hasar yapan sürücülerin primi ise 2 bin 137 lira olacak.
Gazete Habertürk'ten Rahim Ak'ın haberine göre, trafik sigortasında araçların sigorta primi 7 ayrı basamakta belirleniyor. İlk kez otomobil veya başka bir araç alıp sigorta yaptıran sürücü 4’üncü basamak sayılıyor. Sürücü eğer kaza yaparsa 1’inci basamağa doğru eğer kaza yapmaz ise 7’nci basamağa doğru gidiyor. 7’nci basamak 3 yıl arka arkaya kaza yapmayan iyi sürücüleri içeriyor.
Trafik sigortası yeni tavanlarına göre sisteme yeni girenler İstanbul’da 855 lira ödeyecek. Bir yıl sonra kaza yapanlar (üçüncü basamak) yüzde 50, ikinci yıl kaza yapanlar (ikinci basamak) yüzde 100 ve üç yıl arka arkaya kaza yapanlar yüzde 150 zamlı sigorta primi ile karşılaşacak. Aksine sisteme girdikten sonra 1 yıl kaza yapmadan geçiren sürücü için ilk yıl yüzde 15, ikinci yıl yüzde 30 ve üçüncü yıl kaza yapmayan sürücüye de yüzde 45 indirim yapılacak. Böylece iyi sürücüler için çok ucuz olan sigorta kaza yapıp hasar çıkaranlar için pahalı hale gelecek. Uygulama 12 Nisan’da (yarın) başlıyor.
İSTANBUL YÜZDE 6 DAHA PAHALI
İl bazında da fiyatlar farklılaştı. Baz iller İzmir, Yalova, Erzurum ve Kayseri oldu. Kocaeli, Ankara ve Bursa bu illerden yüzde 3, İstanbul ise yüzde 6 daha pahalı il oldu.
ÇOK KAZA YAPANIN SİGORTASI 2.137 LİRA

8
Bit Pazarı / Jant kapağı
« : 11 Nisan, 2017, 03:01:30 ÖS »
4 adet resimdeki jant kapağından aranıyor görenlerin insaniyetlik namına bildirmeleri rica olunur :)

9
Proje Fikirleriniz / Bagaj acma
« : 10 Nisan, 2017, 04:59:43 ÖS »
Arkadaşlar merhabalar,
Otomatik bagaj acma tuşu olan arkadaşlar tam otomatik bagaj acma için faydalı bir video, deneyen olursa paylaşsın lütfen


10
Isıtma , Soğutma (Klima) Problemleri / Termostat
« : 06 Nisan, 2017, 09:05:56 ÖÖ »
Arkadaşlar merhabalar,
Benim şöyle bir problemim var;
Aracım trafikte veya Işık'larda beklerken hararet yükseliyor tam ortaya gelince sanırım 90 derece fan açıp ısı düşüyor ancak hareket haline geçince iyice düşüyor hele uzun yolda hep dipte termostatın değişmesi gerektiğini düşünüyorum sizcede öylemidir? Bunun araca bir zararı var mıdır ? Bir de opar 70 tl mita 30 tl: mita taktırıp memnun olmayan var mı ?

Tesekkürler

11
Proje Fikirleriniz / Performans iyileştirmesi
« : 01 Nisan, 2017, 10:21:59 ÖS »
Arkadaşlar merhabalar,
Tesadüfen internette gezinirken f1-z diye bir ürünle karşılaştım karbüratörlü araçlar içinmiş. Resmini ekliyorum;

Daha önce kullanan gören eden var mı ?
Tecrübe eden varsa paylaşmasını rica ediyorum.

12
Proje Fikirleriniz / Yakıt tasarrufu
« : 24 Mart, 2017, 10:40:21 ÖÖ »
Arkadaşlar merhaba YouTube da gezinirken tesadüfen şöyle bir video buldum ben denicem umarım işe yarar. Sıfır maliyet; %10 tasarruf, buji ler tertemiz, ve motor kurum bağlamıyor muş. Daha önce deneyen varsa tecrübelerini ayrıca paylaşmalarınızı rica ederim.


13
Arkadaşlar bugün başımdan geçen bir tecrübemi paylaşmak istiyorum..
Geçenlerde aksam işten geldiğimde unocanın şoför kapısı aralıktı. Kilit sağlam zorlama yok çizik yok çok şaşırdım noluyor hayırdır diye içine oturdum eksik bir şey var mı diye puset bebek arabası duruyor teyp duruyor güneş gözlüğümü almışlardı. Dedim herhalde kapıyı kilitlemeyi unuttum. Neyse bugün aşağı indim ne göreyim kapı yine aralık ve içinden hiç bir şey alınmamış bu sefer emindim çünkü dün aksam eve çıkarken kapıları kontrol etmiştim. Aldım gittim sanayiye bir kilitçi buldum ustaya gösterdim. Usta dedi ki kilit arızalı nasıl olur ustam dedim; usta aldı eline anahtarı bak dedi anahtarın sadece ucunu soktu bir çevirdi ne göreyim kapı kilitleniyor da açılıyor da dedi ben bunu anahtarın ucuyla yapabiliyorum tornavidayla da olur her şeyle de çevrilebilir. Dedi verilmiş sadakan varmış bunu bilen biri yapmıştır dedi. Neyse kapı kolunu değiştim 35 TL malzeme 40 TL de işçilik aldı 75 TL ye işi çözdük. Arkadaşlar hakikaten bu sefer hırsızın kabahati yok :)  adam resmen ders verdi bana gerçi çalıştırmak istemiş te olabilir ama ekstra kilit var Allah tan onu aşamamış. Neyse dostlar benim başıma geldi sizin başınıza gelmesin araçlarınızı kontrol edin.

14
Arkadaşlar internette gezinirken tesadüfen böyle bir video buldum umarım işinize yarar.

http://farcamitemizle.blogspot.com.tr/2016/08/normal-0-21-false-false-false-tr-x-none.html?m=1

Bu da YouTube videosu


15
Merhaba unocanlar,
Arka cam rezistansıyla ilgili sorun yaşayan var mı ? Konu hakkında bilgi ve tecrübe sahibi arkadaslardan destek rica ediyorum..

Sayfa: [1] 2