Hoşgeldiniz Uno Club, Türk Uno, Fiat Uno severlerin fan kulübü, Fiat Uno Forum

Uno Club, Türk Uno, Fiat Uno severlerin fan kulübü, Fiat Uno Forum

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Konular - samatyalı69

Sayfa: [1]
1
Elektronik ve Elektrik Problemleri / AKÜ BOŞALIRMI ?
« : 24 Aralık, 2017, 01:49:16 ÖS »
Selamlar,

Arkadaşlar, 1 haftadır çalıştırmıyordum aracımı, bu sabah ilk çalıştırmamda, kesik kesik öksürür gibi sesler çıkardı eski seferlerdeki marş ateşleme sesini duyamadım daha zayıf kesik kesik bir ses geldi çalışmadı.
3-5 denemeden sonra, marş bastı kaputu açtım, akünün göstergesinde yeşil (dolu) siyah (şarj edilmeli) beyaz (boş) yazıyor.Akünün göstergesi siyahtı, bende dedim herhalde şarj istiyor akü, yarım saat falan motor çalıştı.

Sonrasında bir kaput açma problemi yaşadığım için açıp gösterge yeşile dönmüşmü diye bakamadım ama, marşı kapatıp tekrar bastığımda o kesik ses gitmişti tek marşta ateşleme yapıyordu.

Sormak istediğim durduğu yerde akü biter mi ?


Sağlıkla

2
Herkese selamlar, güzel sağlıklı pazarlar,

Pazar kahvaltımı yaptıktan sonra, unocanımın haftalık temizliğini yapmak üzere aşağı indim.Bir haftadır çalıştırmıyordum dedim biraz pistonlar yağlansın motor ısınsın, atım kendine gelsin.

Motor kaputunu açan kolu çektim ve bir boşalma oldu....Kaputu açamadım, bahsettiğim kolun oraya elimi soktuğumda elime orda bir tel geldi, çakiştirdim mekiştirdim ama nafile...  :(

Ne yapmalı ne etmeli tecrübe etmiş arkadaşlardan yardım rica ediyorum.

Sağlıkla Kalın

3
Unocan'ı Satanlar / 98 MODEL 70S SORUNSUZTekirdağ Çerkezköy de
« : 16 Aralık, 2017, 11:22:59 ÖS »
Tekirdağ Çerkezköy de 13.000 TL (Pazarlığa Kapalı takas Olabilir)

11 YAŞINDA ARAÇ
1998 MODEL (MART 2006) TRAFİĞE ÇIKIŞLI (İsteyene Ruhsat Resmi Atılır)
118.000 KM ORJINAL TRAMER AÇIK
KAZASI YOK TRAMER AÇIK PLAKA 59.AT.619
HIDROLİK DİREKSİYON
ARKA CAM BUZ ÇÖZÜCÜ
ORJİNAL DÖŞEME KOLTUKLAR TERTEMİZ
LPG YENİ TAKILDI SIRALI SİSTEM SİMİT TÜP RUHSATA İŞLİ
KM DE 25 KURUŞ SARFİYAT
AKÜ SIFIR
4 LASTİK SIFIR (+1 İSTEPNE)
BASKI BALATA YENİ YAPILDI
TRİGER KAYIŞI YENİ DEĞİŞTİ
YAĞ-BENZİN-HAVA FİLTRELERİ YENİ DEĞİŞTİ
PHILIPS CRYSTAL XENON FAR YENİ TAKILDI
BÜTÜN PERİYODİK BAKIMLARI ZAMANINDA YAPILMIŞTIR
ÜFLEME - YAĞ EKSİLTME - VS KESİNLİKLE YOKTUR
KAPORTA DA NOKTA ÇÜRÜK YOKTUR
KALORİFER PETEĞI VE MUSLUĞU YENİ DEĞİŞTİ
MOTOR YAĞI YENİ DEĞİŞTİ
TERMOSTAT VE BUJİLER YENİ DEĞİŞTİ
NAVITECH RADYO USB Lİ CARD LI BLUETOOTH LU SES SİSTEMİ 4X50 W PIONEER KOLON YENİ TAKILDI
ARKA SPOILER F1 9 MOD ÇAKAR STOP YENİ TAKILDI
GÖSTERGE-TAVAN LAMBA-PLAKA LAMBA NEON LED YENİ TAKILDI
4 CAM DIŞ RÜZGARLIK YENİ TAKILDI
MERKEZİ KİLİT VE ALARM
MUAYENESİ AĞUSTOS 2019 A KADAR VARDIR
BÜTÜN KIŞLIK BAKIMLARI YENİ YAPILMIŞTIR
TAVAN HARİÇ KOMPLE TEMİZLİK BOYASI VE PASTA CİLA YENİ YAPTIRILMIŞTIR
MOTOR- YÜRÜR -KAPORTA SIFIR HATA

4
Karbüratör ve Enjeksiyon Problemleri / SONUNDA OLDU
« : 10 Aralık, 2017, 02:47:51 ÖS »
Arkadaşlar herkese selamlar,

Takip edebn arkadaşlar bilirler, benim 98 70S Karbüratörlü LPG li aracımın sabahları LPG de kesinlikle çalışmama, Benzinde de mutlaka akşam benzini sistemde bırakacak şekilde stop ettikten sonra, sabah gelip yarım jikle gaz pedalllama dan sonra 5-6 . seferlerde marş alma gibi bir sıkıntısı vardı.

Dün sanayiye gittim, yeni almış olduğum Benzin, Yağ, Hava filtrelerini, 4 Buji yi ve buji kablolarını değiştirttim , yağını boşalttırıp 4 LT Castrol 20-50 koydurdum, son aşamaya gelinmişti, Termostat değiştirilecekti ki bizim usta maalesef termostatı sökerken bloğun contasını kırdı , hadi aldık arabayı ordan torna-kaynak yapan komşusuna götürdük içerde kalan parçayı söksün diye, adamda beceremedi, geldik tekrar ustanın oraya.Adam bana demezmi abi komple bu blok burdan inercek tornacı tezgaha yatıracak o kalan parçayı ordan alacak, tüm motor contaların değişecek en az 500 600 tutar diye.Ya usta dedim yokmu bunun hal çaresi, dediki geçici çözüm şimdilik ben sana onu yapıştırma yapayım, iyi dedim yap çare yok.Bir gece bıraktık yapıştırıcı ile yapıştırdı iyice donmuş ve tutmuş gözüküyor şimdilik.

Motor sabah tek marş LPG benzin ayırtetmeden çalışıyor şu an sorunum çözüldü.Fan da devreye giriyor, hararet veya su eksiltme de yok.Kısacası şu an herhangi bir sorunum yok.

Bu arada Hava filtresini söktüğünde benim hava filtre kutusunun eklediğim resimlerde de göreceğiniz üzere iyicene çatlamış patlamış vaziyette olduğunu gördüm.Adam onu güzelce elden geçirdi.Fakat tabi yine koli bantı kullanarak.Herneyse şu an sorun yok gözüküyor.Ama maaşı alınca ilk iş, komple motor conta seti (60 TL) , hava filtre kutusu yerli (160) TL ve tabi o yapışkanın tedavisi için bloğun indirilip tornada tamiri ve yerleştirmesi ( onuda anlaştım 200 TL) toplam 400 TL gibi bir masraf daha yapacağım.

Paylaşmak istedim.

5
Arkadaşlar herkese selamlar,

Daha önce açmış olduğum konu başlıklarını takip eden arkadaşlar belki de biliyorlardır, fakat bilmeyenler için söyleyeyim ; 20 gün kadar önce emekli ikramiyemle 98 Model 70S aracımı aldım.
Benden önceki 2. sahibi maalesef biraz ihmalkar ve aracına özenmeyen biri olduğu için neredeyse araca komple bakım yaptım.Şu an araç Sabahları Gaz ile direkt çalışma problemi hariç benim için yeterli stabil bir durumda, ki o gazla çalışma sorunu için bujiler , termostat ve  filtreler de henüz değişmedi, hortumlar kontrol edilerek yapılacak bu son işlemden sonra umarım gideririm problemi.Yok olmadı en son Gaz beynini değiştireceğim.

Bu işlemler haliyle hem parça hemde işçilik baya bir masraflı oldu bana.Şu an işçilik veremeyeceğim elektrik konularım var halledecek.Arka pandizotu elimde mevcut olan 2 adet Pioneer TS-E2099 3 yollu 200 er Watt lık Kolonlara göre dizayn ettim, hoparlörleri yerleştirdim gayet güzel bağlantılarını da yapıp sabitledim.Fakat Radyo Teyp eski püskü bişey olduğundan onuda değiştirmek istiyorum.
Hepsiburada dan ŞU CİHAZI http://www.hepsiburada.com/navitech-tdc-4054-bluetooth-lu-radyo-sd-usb-oynatici-p-HBV000005Q5P5 ısmarladım kargoya verilmiş geliyor bugün yarın.
Aracımın ön hoparlörlerinden çıkan sesi beğenmiyorum, arkadaki Pioneer lar bana yeter diye tahmin ediyorum, ve öncelikle ön hoparlörleri iptal etmeyi düşünüyorum, sanırım bunun için, yeni gelecek olan teybi monte ederken önlerin kablolarını bağlamamak şimdilik bir çözüm olacak.
İnternette teyp montajı ile ilgili birkaç video izledim, bir yankeski ve elektrik bantı ile fazla zorlanmadan bağlantıları yapabileceğimi düşünüyorum.
Daha önce kendi bağlamış bu işin ehli arkadaşlardan fikir almak isterim.İpucu vs.

Sağlıkla Kalın

7
Proje Fikirleriniz / PANDİZOT (ARKA)
« : 01 Aralık, 2017, 08:06:28 ÖÖ »
Selamlar Günaydın,

98 Uno 70S aracımı alalı 15 gün oldu.Maalesef satan arkadaş hayatta en sevmediğim, aracına mecbur kalmadıkça bakmayan adam tiplerinden biri imiş.Kaporta boya motor iç aksam, makyaj elektrik vs derken param da suyunu çekti.
Şimdi aracın arkasında eskiden kalma bir pandizot var ve üzerindeki hoparlörler bitik, benim eski palio zamanından kalan Pioneer kolonlarım vardı 4 tane 40 W , yeni aldığım CD USB Radyo cihaza bağlayacağım fakat tabi hoparlörler farklı çaplarda olduğu için eski pandizotu söküp MDF den yenisini kestirip becermeye çalışacağım.
Sanırım bu iş için bir marangoza gitmem gerekiyor.Çünkü bu el işlerinde pek iyi değilimdir.
Bugün niyetim buna, sonucu paylaşırım.

Sağlıkla

8
Parça Alım - Satım / 70 S KAPI CAM KRİKOSU (SOL)
« : 28 Kasım, 2017, 11:20:25 ÖÖ »
Arkadaşlar fazla almışım 1 adet 70 S KAPI CAM KRİKOSU (SOL) mevcut.Ben sıfır 55 TL ya aldım, ambalajında duruyor isteyen olursa mesaj atsın.

Sağlıkla

9
Arkadaşlar Selamlar

98 Uno 70S aracım var.Sadece şöför tarfında bulunan kapı içi marşpiyel çıtası kopuk.Sağlı sollu 40 TL ya satılıyor elinde sırf sol (Şöför Tarafı) için çıkma mıkma olan var mıdır acaba ?

Tekirdağ Çerkezköydeyim.

Sağlıkla Kalın

10
Elektronik ve Elektrik Problemleri / SABAH ÇALIŞMA PROBLEMİ
« : 27 Kasım, 2017, 10:51:26 ÖÖ »
Arkadaşlaröncelikle herkese selamlar. Yeni üye oldum, sürç ü lisan edersem kusuruma bakmayın.
Emekli biriyim Tekirdağ Çerkezköy ilçesinde yaşıyorum.Geçen hafta kendime 2006 trafiğe çıkışlı orjinal kazasız ve 117.000 km de 98 model bir Uno 70S aldım.Aracım muayeneden geçeli 3 ay olmuş ve diri bir araç.Paslanma ve kaporta ile ilgili işlemlerini yaptırdıktan sonra maşaallah kız gibi oldu.
Aracım LPG li.

Sorunum şu, sabahları ne benzinde ne gazda doğru dürüst çalışmıyor.Jikleyi sonuna kadar çekip, birkaç kez benzindeyken gaz pedalını pompalıyorum, 2-3 dk bekliyorum sonra birkaç denemede benzinde çalışıyorJikle deviri yükseltince jikleyi tekrar kapıyorum. .Akabinde 10 dk falan ısındıktan sonra 2500 - 3000 devirlerde yolda giderken gaza alıyorum (Bana satan arkadaşın metodu imiş) titriyo mitriyo bişeyler yapıyor, en nihayetinde gaza geçiyor bazen stop ediyor.Sabahları gazda zaten ilk kontakta çalışmıyor.Fakat bir kere gaza geçtimi artık o gün sorunsuz gazda çalışıyor ilk marşta.Yardımcı olabilecek kimse varmı ?

Şimdiden teşekkür ederim.

Sayfa: [1]