Hoşgeldiniz Uno Club, Türk Uno, Fiat Uno severlerin fan kulübü, Fiat Uno Forum

Uno Club, Türk Uno, Fiat Uno severlerin fan kulübü, Fiat Uno Forum

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - samatyalı69

Sayfa: [1] 2 3 ... 5
1
S serisi Motorlar / Ynt: 70s 5.vites 3000 devirde 80km hiz problemi
« : 10 Ocak, 2018, 07:03:25 ÖS »
aracınızda ara ara stop etme problemi de var mı ?

2
Herkese Selamlar,

Yeni bir işe başladım, bir aydır iyi gidiyor, Allah sağlık verdikçe de çalışmaya devam edeceğim inşallah.İşim arabalı olarak kuryelik, Kuryenet firmasında iş buldum, banka kartı vs dağıtım yapıyorum.Acente araç verdi, tamamen benim emrimde.O yüzden Uno canım ıskartaya çıktı. Boşu boşuna Trafik sigortası da yaptırmak istemiyorum kullanmıyorum çünkü.Çekme belgesi de almak istemiyorum muayenesi yanacak.
O yüzden aracımı satmaya karar verdim.Araç yukarıda yazdığım gibidir bana maliyeti 13.000 TL oldu.Şimdi birde akü alacağım yeni Varta 60 Amper (270 TL)  onuda taktıktan sonra satacağım aracımı.İnsan her zaman para kazanamıyor aracını satarken ben 2000-2500 zararı göze aldım artık, dileyen olursa sadece burada 11.000 Net e satıyorum arabamı.

Yeni fotoğrafları da ekliyorum.

Dileyenler buradan iletişim kurabilir.

Sağlıkla Kalın3
Elektronik ve Elektrik Problemleri / Ynt: AKÜ BOŞALIRMI ?
« : 25 Aralık, 2017, 08:59:24 ÖS »
Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar,

Bir de akü alacağız anlaşıldı... Bir baktırayım hele elektrikçiye, ona göre bakıcaz artık..

4
abi sana sanayi yolu göründü sanırım yine :)

tel yerinden çıkmış gibi görürüyor.

Aynen öyle kardeşim maalesef :( yani yavaş yavaş bıkmaya başlıyorum.neresini tutsam orası elimde kalıyor yeter valla yeter.... Ama mecbur yaptıracağız. Kaportacılar mı yapar acaba kim yapar bu işi ?

5
Elektronik ve Elektrik Problemleri / AKÜ BOŞALIRMI ?
« : 24 Aralık, 2017, 01:49:16 ÖS »
Selamlar,

Arkadaşlar, 1 haftadır çalıştırmıyordum aracımı, bu sabah ilk çalıştırmamda, kesik kesik öksürür gibi sesler çıkardı eski seferlerdeki marş ateşleme sesini duyamadım daha zayıf kesik kesik bir ses geldi çalışmadı.
3-5 denemeden sonra, marş bastı kaputu açtım, akünün göstergesinde yeşil (dolu) siyah (şarj edilmeli) beyaz (boş) yazıyor.Akünün göstergesi siyahtı, bende dedim herhalde şarj istiyor akü, yarım saat falan motor çalıştı.

Sonrasında bir kaput açma problemi yaşadığım için açıp gösterge yeşile dönmüşmü diye bakamadım ama, marşı kapatıp tekrar bastığımda o kesik ses gitmişti tek marşta ateşleme yapıyordu.

Sormak istediğim durduğu yerde akü biter mi ?


Sağlıkla

6
Herkese selamlar, güzel sağlıklı pazarlar,

Pazar kahvaltımı yaptıktan sonra, unocanımın haftalık temizliğini yapmak üzere aşağı indim.Bir haftadır çalıştırmıyordum dedim biraz pistonlar yağlansın motor ısınsın, atım kendine gelsin.

Motor kaputunu açan kolu çektim ve bir boşalma oldu....Kaputu açamadım, bahsettiğim kolun oraya elimi soktuğumda elime orda bir tel geldi, çakiştirdim mekiştirdim ama nafile...  :(

Ne yapmalı ne etmeli tecrübe etmiş arkadaşlardan yardım rica ediyorum.

Sağlıkla Kalın

7
Kendimizi Tanıtalım / Ynt: Çanakkaleden selamlar
« : 23 Aralık, 2017, 10:27:14 ÖS »
Hemşehrim hoşgeldin, tekerin düz bassın sanayi görme inşallah..

8
Herkese merhabalar.yeni aldığım aracım 1994 60s. Benzinde kullanıyorum lpg yok. Yaptığım denemelerde 100 tl benzinle 160 km sakin kullanım ile tüketti. Kar yağışı ve havanın soğumasıyla beraber yine sakin kullanımda ortalama 115 tl yakıtla 120 km yol katettim. Kmde 65-95 kuruş arası yakıyor. Bujiler kablolar filtreler değişti. Motorda tekleme silkeleme şıkırtı sesi yok. Gidişinde performansında sorun yok. Fakat aşırı benzin kokuyor araç. Yaşadığım yerde düzgün usta yok.  Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler

60 s lerden anlamam. Ama şuna göre yorum yapayım. Beyin varsa yakıt ayarını beyin yapar yoksa iyi bir ustaya gidip bi ayara baktırılmalı. Benzin kokuyor demişsin. Arka koltuğu kaldırdığında halı9 fleksin altında benzin deposuna inen pompa bulunur o hortumlardan kaçırabilir. Önde ki hortumlar çatlak olabilir. Ben de de geliyor koku yaz gelsin bi bakacağım şimdi soğukta hiç canım istemiyor.

 ;D ;D ;D ;D ;D ;D

9
Motor - Şanzıman Problemleri / Ynt: vites geçişinde vuruntu
« : 23 Aralık, 2017, 10:06:36 ÖS »
Bana kalırsa birde şanzuman yağını değiştirmeyi dene ben değiştirmeyi düşünüyorum fakat tapası nerede neresinden yağ konuluyor bulamadım. İçindeki yağı tamamen boşaltıp yeni yağ koymayı düşünüyorum. Bir kaç aydır bende de başladı bir den ikiye geçerken cırtlama ama yöntemini buldum birden ikiye direk atmayım geçişleri bir iki saniye geciktirince cırtlama yapmıyor direk vites değiştirisen yapıyor. Birde araç soğukken yapıyor genelde ısınınca sorun çözülüyor.
Ya afedersiniz de kardeşim eşşekmi osuruyor, ben ne demişim, şanzıman yağı tamam ama gene vuruyor vitesler...Ya dostum biz bunları uzaya mı yazıyoruz ? Paylaşalım da insanlar bilsin diye bu gruba üyeyiz.Bilmeden yaşamadan burda kimse sallamasın göbişten..

10
vites körüğünü çıkarıp bakın vidalar gevsemişmi gevsediyse anahtarla sıkın işlem tamam

Bakacağım sağol  :)

11
Uno Satanlar ve Arayanlar / Ynt: 96 uno sx 11.000 e aldım
« : 19 Aralık, 2017, 02:19:16 ÖÖ »
Satma kardeşim satma....
Herkes UNO sahibi olamaz.............Hele senin gibi sorunsuz UNO sahibi olmak çok masraflıdır.Bende 10,5 TL ya aldım, 2,5 masraf yaptım şu an arabama binmeye kıyamazsın... O derece....
Satmaya kalksam 10 binim var geleyimmi diyen hödüklere dert anlatırsın, o yüzden satma.
Bin... sür... O senin yaaaaa... Bunu hisset...Atını sev..

Sağlıkla
doğru ama 14 ü geçti kardeş titiz olduğum için her yerini sıfırladım satmak istesem millet öldürür fiyatı

Aynen öyle, benze bin zevkini sür, zevkini aldıktan sonra ancak zararına satılacak bir arabadır UNO (istisnalar hariç) benim 13 TL maliyetim var, daha da keyfekeder 600 TL ister. Satışa koydum millet 10 veriyor :D

12
Yokmu yardımcı olacak kimse

Ben bu aşağıdakinden aldım, park lambaları da çıkıyor, tavsiye ederim.
http://www.hepsiburada.com/philips-h4-tip-crystal-vision-ampul-seti-011295-p-OTM011295

13
arka sileceğin fıskiyesinin ucu tıkalı mı kontrol ettin mi,ayrıca hortumundan su geliyor mu bakman gerekir,hortumdada sıkıntı olabilir veya fıskiye motorunda sıkıntı olabilir....
aracı aldım yarın sanayideyim ama çok işi var vites çok sallanıyor geçişleri sert ve sesli ayrıca benzinde çalışmıyor v.s çok masraf açacak keşke almasamıydım

Bahsettiğin sorunların hepsi bende de vardı.Vites sallanmıyor da, geçişlerde ikiye dörde alırken ses oluyor, şanzuman yağına baktırdım sıkıntı yok, bende alıştım zamanla sorun etmiyorum.Benzinde çalışmama durumunu ben filtreleri değiştirip, ayrıca termostatını da değiştirip, ayrıca bujileri de değiştirip hallettim.
Size tavsiyem bir kere muhtemelen hava filtre kutunuz bitiktir, onu yenileyin 160 TL , bujileri ve filtreleri yenileyin bunlarda 70 falan tutuyor, arzu ederseniz 4 Lt de 20-50 yağ tazeleyin o da 60-70 TL civarı, termostat 30 TL, bunlara işçilikde katın 400 TL falan masraf edersiniz.Aracınız yenilenir.
Tabi bu söylediklerim benim tecrübelerim ustanızla görüşüp karar verin.
ben bunları yapmadan önce aracım benzinde çok zor çalışıyordu, LPG de zaten çalışmıyordu.Şimdi 1 hafta yattığı yerden bugün kaldırdım tek marş çalıştı.Sıkıntım bitti benim inşallah sizde halledersiniz.

14
Unocan'ı Satanlar / Ynt: 98 MODEL 70S SORUNSUZTekirdağ Çerkezköy de
« : 17 Aralık, 2017, 06:47:35 ÖS »
Haydaa abi bu kadar ugrastiktan sonra neden satiyorsun unocani

Biraz nakte sıkıştım, bir arsa işimiz var ailece, o yüzden satmayı düşünüyorum aslında pekde hevesli değilim kıyıp da veremem gibi geliyor ama mecburiyetler bazen insanı zorluyor.


15
Proje Fikirleriniz / Ynt: handsfree (Eller serbest) yapımı
« : 16 Aralık, 2017, 11:48:34 ÖS »
Kardeşim eline emeğine sağlık ama çok kasmışsın.80 TL ya Bluettothlu sıfır playerlar var, ..ben aldım şimdi hannds free mutluyum.Ama seninki mühendislik takdir ediyorum o ayrı konu

Sayfa: [1] 2 3 ... 5